Česká centra odstartovala projekt Czechimage, ukáže pohled mladé generace na Českou republiku

Česká centra jsou příspěvkovou organizací ministerstva zahraničních věcí a jejich úkol je zcela jasný, propagovat Českou republiku ve světě. 22 poboček na 3 kontinentech prezentuje českou kulturu, vědu i další oblasti, podporuje obchodní zájmy a představuje ČR jako zajímavou turistickou destinaci. Ústředí mají Česká centra v Praze a k němu patří i galerie v Rytířské ulici. Při svých akcích se totiž nezaměřují jen na zahraničí, ale díky tomuto výstavnímu prostoru oslovují i české publikum.

Galerie Českých center se snaží ukázat práci zahraničních umělců, galerií a institucí na reciproční bázi a zároveň seznamuje návštěvníky s tím, jak je Česká republika prezentována ve světě. "Snažíme se představit projekty, které naopak z České republiky míří do zahraničí. Jaké oblasti a jací umělci ji prezentují ve světě. Vzpomeňme například velmi úspěšné projekty spojované s Liběnou Rochovou, jejím ateliérem a UMPRUM. Úspěšné jsou tady výstavy designu a také výstavy fotografů, třeba Jana Šibíka," popisuje mluvčí Českých center Petra Jungwirthová.

Nová výstava Czechimage je prvním z projektů, které Česká centra připravila k oslavám stého výročí založení naší republiky. Soubor plakátů zprostředkovává hravou a vtipnou formou pohled mladé generace na image České republiky. Autory jsou studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni a svá díla pojali velmi rozmanitě. Celý projekt má otevřít širší diskuzi o tom, jak vidíme sami sebe a jak nás hodnotí v zahraničí. Stejným způsobem budou zapojeny i ostatní pobočky Českých center ve světě, také tady se pokusí místní studenti graficky ztvárnit svůj názor na ČR. Výstava Czechimage potrvá v galerii v Rytířské 31 až do 15. března 2018. www.czechcentres.cz

Vernisáž výstavy Czechimage odstartovala rozsáhlý projekt Českých center
Ukázka toho, jak by podle studentů grafického designu mohl vypadat český pas
Výstava Czechimage potrvá v Galerii Českých center až do 15. března
Na výstavě Czechimage je k vidění soubor celkem 38 plakátů
autor:
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...