Cesty lidí pražskou MHD bude Ropid sledovat pomocí mobilních dat
7. prosinec 2018 10:53
Data z mobilních telefonů poslouží Praze pro sledování pohybu cestujících. Nový systém za 50 milionů korun chce spustit společnost Ropid, která v hlavním městě organizuje hromadnou dopravu.
Podle údajů od operátorů Ropid zjistí, kdy, kam, a kterými spoji lidé nejčastěji jezdí. „Nám by tato data pomohla k tomu, abychom lépe plánovali dopravní síť, aby lidé nemuseli zbytečně přestupovat, protože třeba v určitém směru jich jezdí hodně, ale my tam nemáme zavedenou přímou linku. Zároveň bychom tím mohli i částečně nahradit stávající přepravní průzkumy,“ popisuje mluvčí Ropidu Filip Drápal.
Lidé se ale nemusí bát, bude se jednat o anonymní data.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Dušek nesouhlasí s Havlovou. ‚Doplnění radních knihovny bylo legálně správně,‘ odmítá kritiku
-
Kongresman: Šampionát v době Trumpa je tragédie. Nemůžu Čechům zaručit, že nebudou terčem ICE
-
‚Používají je ministři i soudci.‘ O Dozimetru svědčí muž, který obžalovaným zařizoval šifrované telefony
-
25 mužů v Praze brutálně napadlo pět fanoušků jiného klubu. ‚Je zázrak, že přežili,‘ říká mluvčí