Máme ženy s rozmanitými druhy trestných činů, říká ředitelka věznice ve Světlé nad Sázavou Myšičková

Poslechněte si celé Hovory Tatiany Čabákové s ředitelkou ženské věznice ve Světlé nad Sázavou Martinou Myšičkovou
V Česku máme 35 věznic. Mezi nimi i jednu výjimečnou. Žijí v ní totiž i malé děti, které jsou synové a dcery odsouzených žen. „Pokud jsou ty děti starší a více si uvědomují, kde se nachází, tak to už není dobré. Je nutné, aby dítě nejdéle kolem čtvrtého roku s maminkou odešlo a socializovalo se,“ popisuje brigádní generálka Monika Myšičková, ředitelka ženské věznice ve Světlé nad Sázavou.
„Kdo si myslí, že ženy jsou ženy, a i když jsou ve věznici, tak nejsou žádným bezpečnostním rizikem, tak tomu tak není. Musíme pracovat s jejich trestnou činností. Protože jsme centrální ženská věznice, tak máme ženy s rozmanitými druhy trestných činů. Od těch v uvozovkách banálních, což jsou drobné majetkové trestné činy, po ty, které jsou organizované,“ upozorňuje Myšičková.
Poslechněte si celé Hovory Tatiany Čabákové.
Mohlo by vás zajímat
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.