Metro se v sobotu rozjede na Dejvickou, uzavírky v Praze skončí

19. prosinec 2002

V sobotu se rozjedou vlaky metra A v celém svém úseku, stanicemi Malostranská a Staroměstská budou zatím jen projíždět. Dopravní podnik tak otevře stanici Můstek A, kterou poničila povodeň, a dále Hradčanskou a Dejvickou. Skončí tak i všechny uzavírky v centru Prahy, které po srpnových povodních zavedl magistrát kvůli plynulosti povrchové hromadné dopravy.

V noci na sobotu se pro veškerou dopravu otevřou Palackého a Mánesův most a Smetanovo nábřeží, Divadelní a Křižovnická ulice. Auta budou smět do ulic Badeniho, Mariánské hradby a Chotkova v obou směrech. Zruší se i omezení na Malostranském náměstí. V pondělí zruší dopravce tramvajovou linku X-A, která nahrazovala nefunkční úsek trasy metra A.

Z ulic Prahy zmizí betonové zábrany a značky povolující vjezd pouze vozům s označením "P". Podle radního pro dopravu Radovana Šteinera zůstane jen omezení v Nádražní ulici kvůli plynulosti provozu náhradní tramvajové linky X-B. Uzavřeny ještě zůstanou části ulic Haštalská, Veleslavínova, Sokolovská a Křižíkova, které se rekonstruují. Průjezdnost v nich však bude zajištěna.

Tramvajové a autobusové linky budou beze změn do 23. prosince. Místo náhradní tramvajové linky X-A zavede dopravní podnik dočasnou linku 31. Tramvajová linka 2 se vrátí do své pravidelné trasy, podnik obnoví provoz linky 23. U tramvajových linek 5, 8 a 21 se změní trasy. Obnoví se zastávka Těšnov pro linky X-B a 56. Na trase metra C již fungují všechny stanice. Trasa B je v provozu v úseku Černý Most - Palmovka kromě Českomoravské a v úseku Zličín - Karlovo náměstí. V polovině ledna začne metro zastavovat ve stanicích Malostranská a Staroměstská na trase A.

Od 30. ledna se zruší náhradní linky X-B, protože cestující již budou moci využít celou trasu metra B. Nejvíce poničenými stanicemi Invalidovna, Křižíkova, Náměstí Republiky a Národní třída budou soupravy zpočátku jen projíždět. Podnik nejprve otevře Náměstí Republiky a Národní třídu, a to na konci února. Invalidovnu a Křižíkovu do provozu uvede nejpozději do 31. března.

autor: red
Spustit audio