Mladí umělci a studenti budou umělecky i vědecky zkoumat rapidně gentrifikující se oblast Libně

26. leden 2021

Gentrifikace je označení procesu, při kterém se obnovuje starý a zchátralý bytový fond v upadajících čtvrtích velkých měst. Původní chudší obyvatele pak nahradí nové skupiny bohatších majitelů nových bytů. A právě tento proces mají zkoumat mladí umělci v projektu zvaném Světova 1 Open Call, který je vyhlášen ve spolupráci Fotograf Festival 2021, jehož 11. ročník proběhne v září. S hlavním organizátorem výzvy Zai Xu mluvil kolega Václav Müller.

„Chceme se na město podívat přes dvě metafory. Jedna je město jako geologický útvar neboli se jedná o dívání se na několik vrstev, z čeho se skládá samotné město. A potom na metaforu město jako ekosystém, pomocí toho přemýšlet nad městem jako na organismus,“ vysvětlil Zai Xu.

Mladí umělci a studenti budou umělecky i vědecky zkoumat rapidně gentrifikující se oblast Libně

Výběrové řízení je zaměřeno na lidi do 30 let, ideálně pro studenty vysokých škol. Hlásit se můžete do 14. února.

autoři: Václav Müller , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko