Nová éra projektu Noise Don’t Cry. Ze synth-popového dua vyrostla energická pětičlenná kapela

8. květen 2026

Kapela Noise Don't Cry vznikla v roce 2018 jako synth-popové duo, po dvou letech ovšem utichla. Loni se opět vrátila na scénu v pětičlenném složení a s rockovým zvukem. Ve studiu Rádia Praha byl zpěvák skupiny a také finalista soutěže Česko Slovensko má talent Matěj Málek a bubeník Pavel Hampl.

Pánové, mohli byste nám prosím na začátek říct, kdo vlastně Noise Don't Cry jsou? Jak se dnes ta skupina liší od toho původního konceptu?

Matěj: Ze začátku měl Jára (Jaro Atry, pozn. red.) ten projekt udělaný s Hugem, to byl vlastně klučina ze Portugalska a hráli jenom spolu, potom se to rozpadlo a teď se z toho stala kapela pětičlenná. Já když jsem ještě měl ten Talent, tak jsem napsal Járovi, protože hledal zpěváka do projektu. No a postupně se přidal Pavel, Kamil a Dan.

Zajímá mě, jaký je ten váš tvůrčí proces? Jak to u vás vypadá, když se ta hudba tvoří? Co je třeba první?

Pavel: Většinou s tou hlavní myšlenkou vždycky přijde Jára a on nám to nějak odprezentuje, pošle nám nějaké ukázky, návrhy, jak to připravil, co ho napadlo. My k tomu dáme nějaký feedback, nějak to upravíme. A ty songy často upravujeme v průběhu toho, co hrajeme live. Protože my těch nahrávek ještě moc vydaných nemáme, takže ono se to v průběhu pořád vyvíjí, na každém koncertě to hrajeme trochu jinak. Různě to vychytáváme, sledujeme publikum, jak reaguje.

Na co zatím reagovalo nejlíp?

Pavel: Nějak žánrově se vyvíjíme a hodně se nám osvědčilo, že oni reagují na ty tvrdší věci.

Takže ta iniciativa toho trošku přitvrdit asi šla správným směrem.

Pavel: Ono to vycházelo hodně právě z toho publika, jak na to reagovalo. A vlastně i my v kapele - náš basák Kamil je metalák, já jsem zase pankáč, takže my jsme tak podvědomě to tlačili i na těch zkouškách. Když jsme si ty věci přehrávali a připravovali ty aranže. Podle mě to jinak ani nešlo.

Matěj: Já jsem to odskákal. Já si tady zpívám popík celou dobu a najednou tam dáme rock.

Pavel: S Matějem to bylo strašně vtipný, protože Matěj vždycky hraje takový ty klavírní věci, úplně ho tam vidím u toho křídla, se smyčci. A teď přišel Jára - no, tohle je takový trošku Fall Out Boy, jak to Matěj asi zazpívá? Jak to bude znít? A znělo to top.

Proč to byl zpočátku v kapele trochu boj? V talentové soutěži byl Matěj sám za sebe, jak se mu teď funguje v pětičlenné sestavě? Jak se těší na první velký koncert 29. května v Music Clubu Jižák? A jak vypadají přípravy na koncert? Poslechněte si celý rozhovor. 

Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu