Očkování proti covid-19 lze absolvovat i v domácím prostředí. V metropoli funguje mobilní očkovací tým pro imobilní obyvatele

5. leden 2022

Pro některé obyvatele Prahy je cesta do očkovacího centra nebo ordinace praktického lékaře jen těžko představitelná. Proto v metropoli působí speciální mobilní tým pro očkování imobilních Pražanů v domácím prostředí, do něhož je zapojeno Sdružení praktických lékařů, Český červený kříž (ČČK), Fakultní nemocnice v Motole a Městská poliklinika Praha. 

Čtěte také

„Očkování, stejně jako i ambulantní péči, poskytují praktičtí lékaři na návštěvách u pacientů doma, bohužel někteří mají praktické lékaře daleko nebo péče není zavedena vůbec. V době pandemie covid-19 se také mnohým pacientům zdravotní stav zhoršil natolik, že nyní nejsou schopni fyzicky dojít do ordinace, přestěhovali se například k rodině a v místě bydliště těžko shánějí nového praktického lékaře. Díky pomoci kolegů ochotných očkovat i neregistrované, řidičům Českého červeného kříže a pražskému magistrátu se nám podařilo zajistit očkování v domácím prostředí i jim. Při každém výjezdu se setkáváme s inspirativními lidmi a pečujícími osobami, kterým patří velký obdiv,“ říká praktická lékařka Ludmila Bezdíčková.

Zaregistrujte se přes webový formulář

Do projektu je zapojeno v tuto chvíli 22 praktických lékařů, kteří očkují buď v rámci samostatných mobilních výjezdů s řidiči ČČK, nebo při vlastní návštěvní službě. Zatím bylo aplikováno více než 520 dávek vakcíny. Další výjezdy pokračují i v lednu 2022 a termíny jsou možné také o víkendu.

„Velmi oceňuji nasazení všech zúčastněných organizací, a především každého praktického lékaře, který je ochoten se nad rámec své práce věnovat lidem, pro které je návštěva ordinace i očkovacího centra nepřekonatelným problémem. Poděkování patří i koordinátorce očkování Petře Žákovské z odboru zdravotnictví pražského magistrátu a Pavlu Chlumovi z Českého červeného kříže,“ uvádí Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví.

Stačí se registrovat přes speciální formulář. Vyplněním bude zájemce zapsán do seznamu čekajících a minimálně týden před výjezdem bude informován o termínu a čase dojezdu na jím uvedeném telefonním čísle. V případě potíží s vyplněním registračního formuláře je možné volat na bezplatnou linku Magistrátu hl. m. Prahy 800 160 166.

autor: | zdroj: Magistrát hl. m. Prahy
Spustit audio