Policie navrhuje obžalobu taxikáře za výhrůžky kontrolorům

18. prosinec 2002

Policie uzavřela vyšetřování kauzy sedmadvacetiletého pražského taxikáře stíhaného kvůli internetovým výhrůžkám kontrolorům magistrátu. Obviněný se dnes seznámil s vyšetřovacím spisem. Ve čtvrtek odešle policejní rada státní zástupkyni návrh na jeho obžalobu. Muž, kterému hrozí až tři roky vězení, obvinění odmítá.

Taxikář podle policie koncem května na pražských webových stránkách anonymně vyhrožoval fyzickým napadením úředníkům i brigádníkům, kteří kontrolují taxislužby. Policie ho během několika dnů vypátrala a obvinila z vydírání a násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci. Taxikář, který živnost provozoval zejména v centru metropole, je stíhán na svobodě. Odborníci kriminalistického ústavu expertizou potvrdili, že výhrůžné e-maily odešly z počítače, který je v bytě obviněného. On a celé jeho příbuzenstvo tvrdí, že v bytě v té době nebyl a že byt půjčuje neznámé osobě.

V květnovém webovém příspěvku pod pseudonymem zpravodaj stálo, že jeho skupina má snímky brigádníků a chce získat adresy. Mají být vypátráni a potrestáni. Pisatel pod značkou protest úředníkům nadával a hrozil jim, že se na ně kolegy chystá. Výhrůžky se objevily několik týdnů poté, co magistrát zavedl spolu s brigádníky nové kontroly. Ve více než polovině případů bylo zjištěno předražení či porušení jiných předpisů. Městská rada navíc kvůli odhalení nepoctivých taxikářů vyzvala Pražany, aby při podezření z předražení zasílali na magistrát stvrzenky z taxametru. Kontroly dále pokračovaly.

autor: red
Spustit audio