Policie v Praze zajistila drogy za třicet milionů a devět jejich distributorů

16. prosinec 2016
Zprávy

Policejní akce s krycím názvem Krajíc trvala několik měsíců. Na začátku prosince policie zadržela celkem devět lidí, sedm mužů a dvě ženy. U nich našla kilogramy kokainu a heroinu a zajistila také luxusní auta.

Při domovních prohlídkách kriminalisté zajistili kromě patnácti kilogramů drog také téměř jeden milion v hotovosti v různých měnách, desítky mobilních telefonů a předměty a pomůcky používané pro distribuci drog. "Pokud by stíhaní zajištěných patnáct kilogramů drog takzvaně naředili, což je na českém trhu běžné, a prodali koncovým uživatelům, mohli by vydělat až 30 milionů korun," říká policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Členové skupiny prý byli velmi opatrní. Při vzájemné komunikace například často měnili jak SIM karty, tak i mobilní telefony. Některá čísla používali pouze několik dní, jiná zase po několik týdnů. S tím byly spojeny i stovky hodin hovorů obviněných, které museli detektivové vyhodnocovat a přizpůsobovat se takto zjištěným informacícm. Hlavní obviněný se distribuci drog věnoval celých patnáct let.

Všech devět zadržených je obviněno z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve spolupachatelství. V případě odsouzení můžou jít do vězení až na dvanáct let.

autor: redakce
Spustit audio