Radnice Prahy 7 chystá koupi úřednického auta za 780 tisíc

19. červenec 2011

V Česku není moc radnic, které by měly k dispozici pro své úředníky auto za více než tři čtvrtě milionu korun. Sedmá pražská městská část ale takový vůz mít bude – Škodu Superb v jedné z nejvyšších možných výbav. A to přesto, že zdejší starosta Marek Ječmének ještě před nedávnem argumentoval, že takové auto úřad nekoupí.

Radnice Prahy 7 sice musí podle svého vedení letos šetřit, na pořízení dvoulitrového benzinového superbu, který kupuje za 780 tisíc korun, ale peníze našla. Před úřadem Prahy 7 už přitom stojí jiné dva služební superby a také Fabie kombi a starší Fiat Brava. A právě tento vysloužilý úřednický vůz má být nahrazen novým autem. Nákup třetího radničního superbu se ale nelíbí opozici.

„Myslím si, že v době šetření a úspor je to arogance vůči občanům Prahy 7, když si volení zastupitelé kupují drahá auta. Je to v ostrém kontrastu s tím, co řekl pan místostarosta při schvalování rozpočtu, kdy říkal, že máme krizový rozpočet, kde se škrtalo,“ upozornil opoziční zastupitel za Stranu zelených Ondřej Mirovský.

Původně se totiž počítalo s tím, že auto bude stát až 960 tisíc korun – za to by mohla být podle opozice úřednická auta dvě. O tom, že radnice chce koupit třetí superb, se sice mluví už několik měsíců, ještě před časem to ale nechtěl přiznat ani starosta Marek Ječmének za ODS:

„Peníze jsou v kolonce rozpočtu ‚kancelář tajemníka‘, která tady má na starosti autoprovoz. Já nevím, jaké auto chtějí koupit. Třeba to má být mikrobus pro potřeby úřadu. Já v tuto chvíli nevím, byl to vznesený požadavek kanceláře tajemníka. Mně je to jedno, já auto nepotřebuji, auto potřebuje úřad.“

Proč tajemník úřadu nahrazuje starý Fiat Brava autem za 780 tisíc korun, mluvčí radnice Martin Vokuš vysvětluje tím, že úřad už má dva superby a sjednocuje si tak vozový park. Vybraná byla navíc podle něho nejlevnější nabídka.

autoři: Lucie Maňourová , psp
Spustit audio