Sinatra v teniskách dnes vystoupí v Praze. O2 universum má úžasný zvuk, těší se zpěvák Jamie Cullum
Fanoušky po celém světě zaujal Jamie Cullum svým originálním pojetím jazzu. A jeho největší hity můžete už dnes večer slyšet v O2 universu. Exkluzivně si s ním povídal náš hudební reportér Jiří Štefl.
Jako svůj stěžejní hudební nástroj označuje Jamie Cullum klavír. „Nejdřív jsem se začal na klavír učit sám, ale během covidu jsem studoval už s profesorem, protože jsem na to měl čas. A to mi opravdu otevřelo svět klavíru ještě víc,“ vysvětluje.
Čtěte také
Na hudební scéně poprvé objevil na přelomu devadesátých let a milénia. V době, kdy světu vládly svižné diskotékové hity, se jen málokdo pokoušel prorazit s jazzovou hudbou. Jamie Cullum ale dokázal jazz propojit s popem a díky tomu si získal fanoušky po celém světě. A teď chystá novou, už desátou studiovou desku.
„Myslím, že psaní písní je pro mě čím dál důležitější, jak stárnu, a myslím, že jsem v tom lepší a sebevědomější. Ale moje příští album, které právě nahrávám a mělo by vyjít příští rok, bude velmi hravé, takže bude působit zábavně a příjemně.“
Pražský koncert
Šestačtyřicetiletý zpěvák má letos za sebou třeba koncert na britském festivalu Glastonbury a čeští fanoušci si ho večer můžou poslechnout v pražském O2 universu, kde už v minulosti vystupoval.
Čtěte také
„Pamatuji si velmi dobře, že ten prostor má úžasný zvuk. Ten sál zní opravdu skvěle. Je to docela velká hala, ale působí, že je docela malá. Cítil jsem tam skutečné propojení s publikem,“ těší se.
„Promotér mi poslal jejich hudbu, diskutovali jsme o tom. Ano, jsou fantastičtí. Jsem opravdu nadšený, že si je před mým vystoupením budu moct poslechnout.“
Co přesně znamená, že jeho nová deska bude hravá? Poslechněte si celou reportáž.
Celý rozhovor si můžete přečíst na serveru iROZHLAS.cz.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Trump slaví osmdesátiny jako nikdo před ním: Bojové zápasy, odložený summit G7 i protestní koncert
-
Modrý kodex? ODS je rozpolcená. Kupka se musí rozhodnout, na jaké je straně, myslí si Dolejší
-
Amerikanista: Trump je egomaniak. Kdyby mohl, tak nechá svůj portrét vysekat do Mount Rushmore
-
V Chorvatsku se srazily dvě lodě. Nehodu nepřežili tři Češi, jeden člověk se pohřešuje

