Tipy na víkend v Praze: dejte si burger i bublinky, vypravte se na designový trh nebo za uměním

29. červenec 2022

Už víte, kam vyrazíte o víkendu? Pokud se stále rozmýšlíte, máme pro vás několik tipů na zajímavé zážitky v Praze.

Amerika street food

  • sobota 30. července, 10:00–19:00, Praha 5

Na pomyslnou cestu do Ameriky vás v sobotu vezmou prodejci street food specialit na Smíchovské náplavce. Šťavnaté burgery, hot dogy, trhané vepřové, BBQ žebírka, mexické tacos, empanadas, brazilské churrasco i pikantní kuřecí křídla, to všechno vás tu čeká. Jako sladkou tečku na závěr si dejte dozlatova usmažené churros, bubble waffle nebo rolovanou zmrzlinu.

Letní perlení na Střeleckém ostrově

  • pátek 29. července až sobota 30. července, 12:00–21:00, Praha 1

A u Vltavy můžete zůstat, stačí se posunout na Střelecký ostrov, kde se osvěžíte bublinkami. Prosecca, frizzante, rosé, zkrátka ta nejlepší šumivá a perlivá vína z Moravy i ze zahraničí. Těšit se můžete na živou hudbu nebo také něco dobrého k snědku.

Prosecco v Parku | PIKI příběhy v parku 

  • pátek 29. července až neděle 31. července, Praha 5

A prosecco poteče proudem i na další akci v parku Portheimka vedle nákupního centra Nový Smíchov. Pikniky v parku jsou skvělou možností si na chvíli odpočinout na dece a dát si něco k pití i k jídlu. To vše je zajištěno, bát se nemusíte ani o zábavu pro děti. Vyzkouší si sportovní aktivity nebo se podívají na divadelní představení, bude i živá muzika.

Letní Počernický Street Food Festival

  • neděle 31. července, 10:00–20:00, Praha 9

Street foodem bude žít v neděli také Chvalská tvrz, česká i světová kuchyně, food trucky, pivo z malých pivovarů i lahodné víno a skvělá káva. Rozhodně bude z čeho vybírat, vaše chuťové buňky se mají na co těšit.

ArtBazaar na Pragovce

  • sobota 30. července, 10:00–18:00, Praha 9

Čtěte také

Umění přímo od rezidentů Pragovky bude k mání na dalším ArtBazaaru, pořídíte tu ale i kousky od jiných vybraných umělců. Stačí se podívat na seznam prodávajících. Těšit se můžete také na doprovodný program v podobě dětských workshopů a divadla pro nejmenší, uměleckou diskuzi, komentovanou prohlídku výstavy Pole v množném čísle nebo afterparty s DJs.

Dyzajn market Prázdniny

  • sobota 30. července a neděle 31. července, 10:00–18:00, Praha 1

Tradiční Dyzajn market v prázdninové edici zavítá na Náměstí Václava Havla u Národního divadla. Stánky s autorskou tvorbou a výrobky od oblečení přes šperky, porcelán, dekorace, věci pro děti až po papírenské zboží nebo jídlo. Potkejte se s českými designéry a umělci a nakupte si na jednom místě jejich originální produkty.

Výstava Taky Pražané: Naši zvířecí sousedé v nesnázích

  • do pondělí 8. srpna, Praha 5

Čtěte také

Na sklonku zimy 2012 přijali prvního pacienta, za 10 let existence jich ošetřili téměř 38 tisíc. Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy slaví kulatiny a při té příležitosti se můžete o jejím fungování dozvědět více na výstavě na Smíchovské náplavce. Velkoformátové fotografie vznikaly během posledních let přímo v záchranné stanici.

Sportujeme s Metropolí

  • středa 29. června až sobota 24. září, Praha 5

Metropole Zličín si na celé léto připravila sportovní zónu, která nabízí plážové hřiště na beach volejbal, boulder balvan, hexagonovou klec na fotbal a basketbal, stolní tenis, slackline, brouzdaliště pro děti i odpočinkové místo s lehátky a slunečníky. Vstup a zapůjčení pomůcek je zdarma, rezervace hřiště a pravidelné lekce jsou zpoplatněny.

Venkovní hra Stínadla II

  • pátek 1. dubna až středa 31. srpna, Praha 1

Vydejte se po stopách Vontů, nová venkovní hra volně navazuje na předchozí hru Stínadla. Slepá mapa Stínadel obsahuje 16 míst, na kterých se plní jednotlivé úkoly. Cílem je získat 16 unikátních stínadelských pamětních karet a vyluštit závěrečnou tajenku. Není třeba všechna tajuplná místa navštívit v jednom dni, rozdělte si je do několika procházek. Slepá mapa, pravidla a pouzdro na karty Stínadla II. jsou ke koupi v pokladně domu U Zlatého prstenu.

Koupání v Praze

Čtěte také

Kam se jít v létě koupat? I v Praze najdete spoustu míst, kde se můžete osvěžit a zaplavat si. Venkovní koupaliště a bazény v metropoli jsou skvělým místem pro odpočinek, opalování i sport. Je na vás, jestli tu budete trávit čas aktivně nebo spíš lenošit. Čeká vás tu zázemí v podobě převlékáren, najdete tu stánky s občerstvením i půjčovny různých vodních pomůcek.

Výstava Baťa: boty všem!

  • do neděle 2. října, Praha 9

Zámecký areál Ctěnice láká na výstavu věnovanou obuvi a ševcovskému řemeslu, koho jiného by se měla týkat než firmy Baťa a pohádkovému příběhu jejího zakladatele Tomáše Bati. Uvidíte nejrůznější typy obuvi, součástí výstavy je ukázka realizace výstavby Baťova paláce čili Domu služeb na Václavském náměstí v Praze. Kromě možnosti zakoupit si módní obuv nabízel zákazníkům také oddělení pedikúry, správkárnu bot, dětský koutek, bufet s vyhlídkou i oddělení čistění obuvi.

autor:
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová