Tipy na víkend v Praze: Francouzský trh v Královské zahradě nebo Prázdniny začínají v Zoo Praha

28. červen 2024

Už víte, kam vyrazíte o víkendu? Pokud se stále rozmýšlíte, máme pro vás několik tipů na zajímavé zážitky v Praze.

Francouzský trh v Královské zahradě

  • od pátku 28. do neděle 30. června Královská zahrada Pražského hradu

Poslední červnový víkend se Královská zahrada Pražského hradu promění v jedinečnou Garden Party. Od pátku 28. do neděle 30. června zde více než tři desítky vystavovatelů naservírují vybrané delikatesy ze všech koutů Evropy.

Nebude chybět bohatý doprovodný program, včetně hudebních vystoupeních místních i evropských umělců, jako jsou Duo Duko, Charlie and the Chocolates, Ondřej Štveráček Jazz Trio, Petra Erneyi Jazz Trio a Lače Manuša a Tibor Žida.

Pro děti bude připraven také zábavný program, včetně show populárního Pana Kravaty v sobotu dopoledne.  Školáci si navíc mohou za svou celoroční píli odnést sladkou odměnu.

Sletiště na Velkém strahovském stadionu

  • ne 30. 6. – pá 5. 7. 2024
Velký strahovský stadion, Stadion Strahov (ilustrační foto)

U příležitosti XVII. všesokolského sletu jsou v období jeho konání připravené termíny různých typů prohlídek Velkého strahovského stadionu:standardní prohlídka Velký strahovský stadion – z tribuny na tribunu, bezbariérová prohlídka Velký strahovský stadion – ze západní tribuny, dětská prohlídka Velký strahovský stadion pohledem dětí a také prohlídka stadionu v anglickém jazyce.

U příležitosti sletu Open Hause Praha nově nabízí také mimořádnou prohlídku Velký strahovský stadion – pocta Sokolům, která je rozšířenou verzí standardní prohlídky – povíme si o začátcích Sokola a jeho roli pro československý stát, navštívíme místa, která nejsou součástí pravidelné trasy, a připomeneme si minulé slety, které se na stadionu uskutečnily.

Prázdniny začínají v Zoo Praha

  • 28. až 30. 6. Zoo Praha
První české mládě vombata vykukuje z vaku své matky Winkleigh

Přijďte se podívat s celou rodinou za mláďaty do Zoo Praha.

Na poslední tři červnové dny je připravena zábavná kvízová stezka napříč zoologickou zahradou. Čekají vás zajímavé úkoly, do jejichž řešení se zapojí celá rodina, a ještě se něco dozvíte o zvířatech, jako jsou vombati, gorily, orangutani, rybožravé sovy ketupy, plameňáci nebo několik druhů želv. Na úspěšné řešitele čeká na konci drobná odměna.

Program na pátek až neděli 28. - 30. 6. ZDE

Sukulenty v interiéru

  • od 7. června, Praha 7
Tlustice je tučnolistý sukulent. Listy v sobě ukládají tekutinu

Zajděte na výstavu, která promění váš domov! Výstava sukulentů v Botanické zahradě Praha je plná inspirace pro každého, kdo si chce zkrášlit svůj byt exotickými pokojovými rostlinami. Během výstavy se detailněji seznámíte s druhy, které se staly oblíbenými ozdobami domovů i kanceláří. V prodejní části si můžete vybraný sukulent rovnou zakoupit.

Výstava Planeta Praha

  • do 1. září, Praha 2

Čtěte také

Centrum architektury a městského plánování připravilo spolu s tvůrci dokumentárního filmu a knihy Planeta Praha stejnojmennou výstavu. Pro návštěvníky je připravena řada interaktivních prvků, včetně virtuální reality. Nahlédněte do světa našich zvířecích spolubydlících, jak vidí metropoli a život v ní? A jak využívají městské prostředí? Odpoví expozice, která trvá až do září.

Výstava KAFKAESQUE 

  • do 22. září, Praha 7

Čtěte také

Pražský rodák Franz Kafka je jedním z klíčových autorů 20. století. Jeho romány, příběhy a korespondence byly přeloženy do desítek jazyků. Letos je to 100 let od jeho úmrtí, což připomíná výstava v Centru současného umění DOX. Více než třicet umělců tak představuje vlastní kafkovské pojetí současného světa. Připraveny jsou také diskuse, filmové projekce nebo koncerty.

Výstava Czech Press Photo

  • do konce srpna, Praha 1

Čtěte také

V Nové budově Národního muzea můžete navštívit výstavu již 29. ročníku prestižní novinářské soutěže Czech Press Photo. Prezentovány jsou oceněné snímky a další vybrané fotografie, které charakterizují uplynulý rok. Celkem je k vidění více než 470 tištěných fotografií a více než 240 snímků v obrazovkách a projekcích od 120 autorů. Součástí výstavy bude bohatý doprovodný program.

Rádiová stezka

  • Praha–Satalice

Čtěte také

Studenti 1. IT Gymnázia v Satalicích vytvořili naučnou stezku na počest rádiové historie. Vysílání začalo 18. května 1923 ve stanu v pražských Kbelích a v sousedních Satalicích byla vybudována rádiová stanice. Dnes v budově sídlí právě zmíněné gymnázium a trasa vede kolem něj parkem. Projít si ji může kdokoli, má osm zastávek a vznikla k ní i aplikace.

autor: JMys | zdroj: Kudy z nudy
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.