Tipy na víkend v Praze: nakupujte umění, zajděte si na adventní trhy nebo na street food festival

2. prosinec 2022

Už víte, kam vyrazíte o víkendu? Pokud se stále rozmýšlíte, máme pro vás několik tipů na zajímavé zážitky v Praze.

Vánoční ArtBazaar

  • neděle 4. prosince, 12:00–19:00, Praha 9

Originální umělecká díla za příznivé ceny přímo od jejich tvůrců. To je podstata každoročního ArtBazaaru v areálu Pragovky. Originály tu pořídíte do pěti tisíc korun a součástí celé akce jsou také workshopy, divadelní představení a dětský koutek pro nejmenší.

VEGAN BURGER DAY před Crossem + blešák

  • sobota 3. prosince, 14:00–22:30, Praha 7

Velkokapacitní stan před klubem Cross nabídne pět druhů veganských burgerů, jídlo je zdarma, záleží na každém zákazníkovi, jaký bude jeho příspěvek. Vybrané peníze půjdou na provoz kolektivu Food Not Bombs v komunitním centru Zdena v Holešovicích, kde vaří teplé jídlo pro všechny bez rozdílu, hlavně pro lidi v nouzi a bez domova. Zároveň se tu koná blešák, takže tu máte možnost ulovit nějaký poklad.

Karlínský vánoční street food festival

  • neděle 4. prosince, 11:00–18:00, Praha 8

Street food festival na Karlínském náměstí, tentokrát v adventním vydání. Na co se těšit? Skvělé jídlo a pití, nebudou chybět vánoční speciality jako svařák a punč, můžete si ušetřit práci a nakoupit vánoční cukroví nebo drobné dárky. Atmosféru doplní koledy, betlém, vánoční strom a také stánek Ježíškova pošta.

Hrnčířské a řemeslné trhy

  • sobota 3. a neděle 4. prosince, 10:00–18:00, Praha 7

Výstaviště ovládne o víkendu už tradiční předvánoční akce, prostor před Průmyslovým palácem zaplní stánky hrnčířů a řemeslníků z celé republiky. Potkáte zde české skláře, kováře, nožíře nebo tkalce, chybět nebude ani cukroví, medovina nebo svařák.

Adventní trhy v Praze

Čtěte také

Chcete si užít předvánoční atmosféru do sytosti? Vypravte se na procházku rozsvícenou Prahou, kochejte se ozdobenými vánočními stromy a zahřejte se svařákem, punčem nebo medovinou. A k tomu všemu patří samozřejmě adventní trhy, svátečně nazdobené stánky najdete na mnoha místech metropole, podívejte se na náš výběr.

Vánoční MuzeuM Market v Clam-Gallasově paláci

  • sobota 3. prosince, 9:00–18:00, Praha 1

Vánoční market v muzeu se letos koná v prostředí nově zrekonstruovaného Clam-Gallasova paláce. Prodejní stánky nabídnou originální výrobky z kůže, dřeva, papíru, keramiky nebo skla, na programu jsou i rukodělné dílny a divadelní představení pro děti.

Vánoční Střecha Radost

  • pátek 25. listopadu až čtvrtek 22. prosince, Praha 3

Adventní dny můžete strávit také na Žižkově, na Střeše Radost doplní slavnostní atmosféru i výhled na celou Prahu. O víkendech tu mají otevřeno od 13 hodin, od středy do pátku pak od 16 hodin. Čeká vás pestrý program, vyhřívaný stan a ve stokorunovém vstupném je zahrnut svařák nebo horký mošt.

Světla vyprávějí

  • do 31. prosince, Praha 4

Žluté lázně rozzářila světelná expozice, ve které vás okouzlí sváteční výzdoba a svítící dekorace. Světelná zahrada na břehu Vltavy se otevírá vždy v 16 hodin a je přístupná do 20. hodiny. 

Noční provázení skleníkem Fata Morgana

  • do soboty 28. ledna 2023, Praha 7

Zaposlouchejte se do zvuků džungle, která nikdy nespí, a zažijte tropický skleník Fata Morgana jinak. Botanická zahrada láká na dobrodružnou cestu kolem světa tropických rostlin, ryb a žab. Prohlídky se konají vždy v pátek a v sobotu po setmění. Některé druhy rostlin rozkvétají právě za tmy a omamně voní, skleníkem se nese koncertování tropických žabek.

Další víkendové akce:

FILMASIA 2022, Adventní market - Vánoční korzo na Radlické, KVIFF Classics - Návraty filmových legend, Adventní bruslení na Výstavišti, Čertohráček 2022, Pražské Dýmkobraní 2022, Krampuslauf PRAHA | PARK RIEGROVY SADY

autor:
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.