Tipy na víkend v Praze: vydejte se na cestu kolem světa, ochutnávejte delikatesy nebo nakupujte na blešáku

17. březen 2022

Už víte, kam vyrazíte o víkendu? Pokud se stále rozmýšlíte, máme pro vás několik tipů na zajímavé zážitky v Praze.

Festival KOLEM SVĚTA

  • sobota 19. a neděle 20. března, Praha 9

PVA EXPO PRAHA v Letňanech zaplní o víkendu nadšení cestovatelé. Mezi 10. a 18. hodinou je pro vás připraven bohatý program, základ tvoří již tradičně nabídka přednášek a promítání. Přenesete se do krajů vzdálených i těch blízkých, na ostrovy i do hor. Nebudou chybět tipy na fotografování na cestách nebo vyprávění o tom, jak přežít nejrůznější průšvihy. Celý svět v chutích si pak užijete díky EXOTIC FOOD COURT s množstvím gastronomických stánků z různých zemí. V Letňanech se zároveň konají i další festivaly - HOLIDAY WORLD, FOR CARAVAN a FOR BOAT. Vstupenku si stačí zakoupit jednu a můžete se podívat na všechny akce.

Festival delikátních chutí

  • neděle 20. března, Praha 2

První jarní den bude na Novoměstské radnici ve znamení chutí a vůní. Mezi 10. a 18. hodinou vás tu přivítají tradiční jídla i cizokrajné pochoutky. Těšit se můžete třeba na americké hot dogy, indickou kuchyni, japonské sushi, tyrolské speciality, exotické ovoce, sicilská i česká vína nebo belgické hranolky. Pokud byste snad po jídle potřebovali trochu pohybu, není problém, po zimní přestávce se totiž otevírá vyhlídková věž.

Jarní blešák v MeetFactory & Potravinová sbírka pro Ukrajinu

  • neděle 20. března, Praha 5

V 11 hodin začíná v MeetFactory secondhandové hemžení. Až do 17. hodiny tu máte možnost nakoupit nejen oblečení, ale také doplňky, šperky, knihy nebo třeba vinyly. Jak to tak na blešáku bývá, cenu často usmlouváte a možná objevíte nějaký opravdový vintage poklad. Ve stejný den se tu také koná potravinová sbírka pro Ukrajinu, nejvíce jsou prý potřeba dětské potraviny (přesnídávky do ruky, mlíčka do ruky apod.) a hygienické potřeby (šampony, mýdla, zubní pasty, ženské hygienické potřeby, dětské pleny apod.).

Orchideje šesti světadílů

  • pátek 4. března - neděle 20. března, Praha 7

Výstava orchidejí v Botanické zahradě vás vezme na cestu kolem světa, možná i tam, kde byste je nečekali. Orchideje nerostou jen v tropických lesích, dokázaly se přizpůsobit mnoha prostředím. Rozkvétají na vrcholcích velehor, v bažinách nebo polopouštích. Více zjistíte ve skleníku Fata Morgana, tento víkend už naposledy, výstava je prodejní, takže si třeba některou krásku odnesete domů.

autor:
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.