V centru Prahy vznikl nový prostor pro volnočasové aktivity pro děti i dospělé. Přijďte se podívat

7. září 2021

Praha 1 opravila zašlý dům v Truhlářské ulici a vybudovala v něm středisko volného času s důrazem i na bezbariérový přístup. Do čtvrtka jsou v domě dny otevřených dveří.

Rekonstrukce a vybudování volnéhočasového centra stálo přes 100 milionů korun. Středisko bude sloužit dospělým i dětem. V domě zůstaly některé původní ozdobné prvky.

Byla to jedna z priorit městského úřadu spojit záchranu historického domu s využitím pro potřeby dětí, mládeže a občanů Prahy 1. Projekt na rekonstrukci byl vypracován v roce 2018 Atelierem KAVA.

Pro plnohodnotné využití domu je navrženo zpřístupnění a využití všech prostor domu – tedy i sklepů a podkroví. Proto je hmota domu doplněna o novou venkovní schodišťovou věž s výtahem. Ta umožňuje dostatečně kapacitní a bezbariérový přístup do všech podlaží, a jejich využití pro větší počet osob z hlediska požárních úniků. 

Běžný provoz startuje 4. října.

autor: Jaroslav Hroch | zdroj: Městská část Praha 1
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...