Vladimír Hron: Imitovat muže je snazší, ale bavit je, to je mnohem složitější

12. květen 2022

Muž mnoha hlasů i tváří, imitátor Vladimír Hron, je také zdatný moderátor a zpěvák. „Když se připravoval projekt Hvězdy zpívají Queen, dostal jsem nabídku moderovat. Nakonec jsem i zpíval.“ A to se mu stalo osudné.

Někdy imituje podle zadání, ale většinou si hlasy vybírá podle toho, co ho baví. „Občas se stane, že dostanu úkol, kdy si mě najme firma a pan ředitel si někoho přeje. Někdy se podívám na fakturu a řeknu, že se to naučím,“ směje se. „Zatím jsem ale opravdu nedostal úkol, který by byl nesplnitelný. Někdy letí retro, tak chtějí Oldřicha Nového. Jednou jsem dokonce přemluvil všechny postavy v jedné komedii,“ říká Vladimír Hron.

Rád improvizuje a vystoupení přizpůsobuje tomu, jaké má publikum. „Když děláme pro firmu a je tam více žen, je to snazší. Ale když jsou to třeba finančníci, je mnohem složitější je bavit.“ Mužské hlasy se mu pochopitelně učí lépe, z těch ženských má na kontě například Hanu Zagorovou, Tinu Turner nebo Ilonu Csákovou.

Vladimír Hron ve studiu

Publikum miluje a je to pro něj droga. „První okamžik, kdy jsem si to asi uvědomil, byl už ve školce. V bílých punčocháčích jsem stanul před dětmi a učitelkami, a když mi pak tleskaly, byl to pro mě moment naprostýho nekoncentrovanýho štěstí. Nepotřebuju alkohol ani cigarety, ale lidi. A zatím jsem své publikum vždycky rozehřál. Když vidím naštvanýho člověka, který přišel z donucení, tak si dávám takový závazek, že se na něj zaměřím. Chci ho pobavit a chci, aby po představení odcházel slzící smíchy.“

Turné Abecedy hvězd

Kdysi úspěšný pořad Abeceda hvězd slaví 20 let. Vladimír Hron připravil výroční turné s názvem „Od Aše po Žilinu tour“ a v jeho rámci imituje 25 nejslavnějších zpěváků a jejich hitů. Přizpůsobuje tomu i kostýmy a masky. „Museli jsme to kvůli pandemii trochu přesunout v čase, ale ta Abeceda si zaslouží návrat, protože byla mým vstupem do showbyznysu a dala mi to, co mám,“ říká s pokorou.

Chystají se i do zahraničí a jediný kontinent, kde ještě nevystupovali, je Austrálie. „Věřím, že to jednou vyjde, ale tam je potřeba být alespoň měsíc. Musíme to dobře naplánovat. Zatím jsme měli vždycky závazky někde jinde.“

Queen The Story

Alex Mynářová a Vladimír Hron

Už v dětství se zamiloval do kapely Queen, dokonce se setkal s komorníkem zpěváka Freddieho Mercuryho Peterem Freestonem. „To byl malý zázrak. Někdy v roce 2005 se připravoval projekt Hvězdy zpívají Queen. Já dostal nabídku ten večer moderovat. A nakonec jsem tam i jako Freddie zazpíval. Peter Freestone za mnou přišel a řekl mi, že když zavřel oči, měl pocit, že opravdu ten Freddie stojí kousek od něj a že jsem mu ho na chvíli vrátil. Mám husí kůži dodnes, když to vyprávím. Byl to pro mě velmi silný okamžik.“

Od té doby se ještě párkrát viděli a Peter Freestone vnuknul Vladimíru Hronovi myšlenku, ať se dá dohromady s mladou rockovou skupinou The Drops, která interpretovala mimo jiné i písně Queen. „Vznikl projekt Queen The Story a on nám zařídil pár koncertů v zahraničí a od té doby jezdíme.“

Splní se mu sen zahrát si se skutečnými členy kapely Queen? Sklouzne občas k imitaci i doma a kdy neváhá někoho imitovat v běžném životě? Chybí mu televizní zábava? Poslechněte si v pořadu Alex a host, kde o další hosty prostřednictvím hlasu Vladimíra Hrona není nouze.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.