Anežka LIVE 2020 je v plném proudu. Nabízí nový cirkus, letní kino nebo třeba jógu.

9. červenec 2020

Národní galerie představí o prázdninách v zahradách Kláštera sv. Anežky České rozmanitý program pod hlavičkou čtvrté sezóny Anežka LIVE. Diváci se mohou těšit na akrobaty, lekce jógy či Tai Chi. Oblíbené je také letní kino s originálním výběrem filmů, autorské čtení a besedy.

Hned při zahájení letošní sezóny jsme poslední červnový den pokřtili audioknihu Mé cesty do hlubin mozku, kterou podle vyprávění neurochirurga Vladimíra Beneše sepsal novinář a spisovatel Martin Moravec. Na červenec jsme připravili autorské čtení knihy Vztahy a mýty od vztahového terapeuta Honzy Vojtka a také knihy Bulbem záchranáře od Víta Samka," říká ředitelka vnějších vztahů NGP, Veronika Wolf.

K vrcholům sezóny bude patřit meditativní lekce jógy s lektorkou Markétou Faustovaou a koncert Daniela Beneše na HANG DRUM v kapli Kláštera sv. Anežky České v úterý 21.července.

autoři: Václav Müller , KZ
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.