Bylo to nervózní, ale zvládla jsem to, svěřila se Vaidišová. Podpořil ji i Klaus

13. srpen 2015

Tenistka Nicole Vaidišová svůj první start na českém území po loňském návratu na dvorce zvládla. Utkání s Bulharkou Kostovovou sice začala dvojchybou, ale nakonec mohla v Praze na Štvanici slavit s diváky postup do osmifinále po výhře dvakrát 6:4.

„Nebudu lhát, že to nebylo nervózní. Jsem Pražačka a půlka tribuny vlastně byla moje,“ říkala po hodinu a půl dlouhé „šichtě“ na kurtu Nicole Vadišová.

„Jsem hrozně vděčná za to, jakou jsem tady měla podporu, jak mě lidé povzbuzovali. Strašně mi to pomohlo. Jsem ráda, že jsem to zvládla,“ dodala.

Druhou polovinu ze zhruba 300 fanoušků v ochozech štvanického stadionu tvořili mimo jiné bývalý český prezident a současný prezident pořádajícího klubu ČLTK Václav Klaus, wimbledonský vítěz Jan Kodeš nebo fedcupový kapitán Petr Pála.

„Je to doma, člověk se tady chce předvést a hrát dobře, splnit nějaké očekávání. Jsem hrozně ráda, že tady můžu zase hrát,“ těšilo v současnosti 260. hráčku žebříčku WTA.

Po deseti letech od prvních krůčků na profiokruhu a pěti od prvního konce kariéry už je 26letá Vaidišová vyzrálejší. Po dvou operacích pravého ramene a návratu do kolotoče světa bílého sportu se snaží mít radost z každého dalšího zápasu.

Čtěte také

„Vůbec že můžu v této pozici být, že znovu hraju. Byly momenty, kdy to po rehabilitaci a po všem nevypadalo dobře. Nemyslela jsem si, že budu moci hrát. Hraju a jsem zdravá. Člověk vyhrává, něco prohrává. Z toho mám radost,“ uzavřela Nicole Vaidišová.

Nicole Vaidišová
autoři: jbk , sib
Spustit audio