Čeští zpěváci a kapely vystoupí večer v Lucerně na podporu pražské zoo

12. červen 2013

Přední čeští zpěváci a kapely večer podpoří povodněmi poničenou pražskou zoo. Ve Velkém sále Lucerny vystoupí bez nároku na honorář. Lístky stojí 300 korun a veškerý zisk půjde na pomoc zoologické zahradě.

„Koncert začne v osm hodin večer a vystoupí na něm třeba Tomáš Klus, Žlutý pes, Xindl X, Marek Ztracený nebo Děda Mládek Illegal Band a další. Ta sestava je velmi silná, což nás moc těší,“ říká ředitel pražské zoo Miroslav Bobek s tím, že zájem o vstupenky, stejně jako podpory zahrady, je obrovská.

Spodní část zahrady, která byla při povodních zatopená, už je z velké části uklizená, pokračují ale rekonstrukční práce.

„Ukazuje se ale, že naše obavy z minulého pondělí, kdy voda stoupala a báli jsme se, že škody budou až sto šedesát milionů, se nepotvrdily. Tak strašné to zdaleka nebude,“ těší ředitele zoo Miroslava Bobka.

Zoologická zahrada by podle něj měla projít zásadními změnami - alespoň její spodní část, kterou velká voda poničila i v roce 2002. Vedení chce především přestěhovat gorily do horní části zoo, protože právě jejich pavilon postavený na konci 90. let se nachází na vůbec nejnižším bodě zoo.

„Plánujeme také úpravy některých staveb, na druhou stranu ale rozhodně nechceme spodní část zahrady opustit. Současně naléháme na to, aby se prověřila možnost zlepšení povodňové ochrany Zoo Praha, protože teď jsme chráněni pouze před dvacetiletou vodou, a domníváme se, že je to přece jen příliš málo.“

autoři: tej , pkr
Spustit audio