Déšť v Praze: Vytopená nemocnice a utopená auta pod Jižní spojkou
13. červen 2020
V sobotu 13. června 2020 zasahovali pražští hasiči u mnoha případů v souvislosti s bouřkou a deště.
Od 14. do 16. hodiny se jednalo převážně o popadané stromy, před 17. hodinou pak jednotky zasahovaly hlavně u zatopených sklepů a uvízlých vozidel v lagunách na komunikacích. Nejvíce výjezdů bylo v Praze 4.
Thomayerova nemocnice byla na dětském oddělení a oddělení RTG zatopena v suterénu. Vodu odčerpávaly postupně tři profesionální a jedna dobrovolná jednotka.
Ve Vídeňské ulici hasiči pomocí navijáku vyprostili dvě uvízlá vozidla. V Braníku spadl podmáčený strom na fasádu domu.
Situace se kolem 17:30 hodiny začala pomalu uklidňovat.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Vydržet by mohl dalších 100 let. Železniční most pod Vyšehradem je možné opravit, shodli se odborníci
-
‚Potkali jsme se za tmy a v rouškách.‘ Scheinherr u soudu k Dozimetru popisuje tajné schůzky s policistou
-
OSN za NATO? Taktika ‚kapesního Klause‘, tvrdí komentátor. Bez něj by se prý Babiš s Pavlem dohodli
-
Kompromisy se nekoušou snadno, i pro koaliční věci třeba z principu nezvedneme ruku, říká poslanec SPD