Hudební průmysl v krizi. Velké zahraniční koncerty nebudou v Česku nejspíš ani příští rok

23. říjen 2020

Čeští pořadatelé velkých zahraničních koncertů už od března nemají práci. Teď to navíc vypadá, že hudebníci vyrazí na světová nebo evropská turné až v roce 2022. Mnozí z těch, kteří se na organizaci zahraniční produkce u nás podílejí, si tak museli najít jinou práci a snaží se přežívat z dotací od státu.

Koncerty významných zahraničních hudebníků, kteří za normální situace vyprodávají desetitisícové haly, nebudou v Česku nejspíš ani příští rok. Mnozí z nich právě v těchto týdnech přesouvají svá už naplánovaná světová turné na rok 2022. Čekají na celkové zklidnění situace ve světě, případně na vakcínu proti novému koronaviru. Turné o rok odložil například už skladatel Hans Zimmer. Zahajovat ho měl v půlce února v Praze. 

„Teď je vidět, že jaro příštího roku je víceméně škrtnuté a je tady obrovský otazník nad létem,“ říká Robert Porkert, předseda Asociace hudebního průmyslu a zároveň šéf agentury Live Nation.

autoři: Alžběta Havlová , jp
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.