Komise vybere z 16 kandidátů ředitele nemocnice Na Bulovce

15. červen 2011

Celkem 15 mužů a 1 žena se ucházejí o post ředitele pražské fakultní nemocnice Na Bulovce. Místo je prázdné od 1. dubna, kdy ministr zdravotnictví Leoš Heger odvolal ředitelku Kateřinu Toběrnou, protože v některých případech při řízení nemocnice postupovala nestandardně. Komise začala s výběrem nového ředitele už včera, dnes by měl být znám vítěz.

Podle informací Radiožurnálu je jedním z nejvážnějších adeptů na funkci ředitele Petr Zajíc, kožní lékař z Ostravy, který mimo jiné absolvoval stáž na americké Mayo Clinic. Tomáš Podlešák, který byl řízením nemocnice dočasně pověřený, vůbec nekandiduje.

Ve více než 20členné výběrové komisi jsou především zástupci ministerstva zdravotnictví včetně náměstků Vladimíra Pavelky a Vítězslava Vavroušky, poslanec Boris Šťastný a zástupci nemocnice.

I když komise dnes vybere vítěze, ředitele nakonec jmenuje ministr Leoš Heger. Nový ředitel by měl nemocnici mimo jiné připravit na přechod pod hlavní město. Do dvou let se z ní totiž má stát metropolitní nemocnice.

autoři: psp , avo
Spustit audio