Komunální volby 2022: První debata s kandidáty v Praze

19. září 2022
Volby 2022 - Praha

Své názory představili zástupci těchto subjektů: SPOLU pro Prahu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), PRAHA NÁŠ DOMOV, SPD, Trikolora, Hnutí PES a nezávislí společně pro Prahu, PRAHA SOBĚ, S.O.S. ZA PRÁVA ZVÍŘAT — Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT — sdružení DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT a NK.

Hosté první debaty ke komunálním volbám v Praze:

Jan Čižinský – PRAHA SOBĚ

Hana Janišová – S.O.S. ZA PRÁVA ZVÍŘAT — Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT — sdružení DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT a NK

David Tygr Ploc – PRAHA NÁŠ DOMOV

Milan Urban – SPD, Trikolora, Hnutí PES a nezávislí společně pro Prahu

Zdeněk Zajíček – SPOLU pro Prahu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL)

Účast v debatě zrušila zástupkyně subjektu Přísaha s Patrioty.

Moderátor Jan Bumba hovořil s kandidáty o programových prioritách jednotlivých subjektů, dopravě v metropoli a řešení nedostupnosti bydlení.

Poslechněte si záznam pořadu.

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.