Malý princ z Islandu v rozšířené realitě je k vidění ve Vnitroblocku

5. prosinec 2019

Kniha Malý princ patří do zlatého fondu světové literatury. Slavný je nejen příběh, ale také ilustrace, kterými knížku opatřil její autor Antoine de Saint-Exupéry. Nakladatelství Albatros tentokrát udělalo výjimku a výtvarný doprovod nejnovějšího vydání nechalo na  Elišce Podzimkové.

Mladá česká umělkyně dobrodružství malého hrdiny vizuálně umístila na Island. Ilustrace, nebo přesněji řečeno foto ilustrace,  jsou k vidění na samostatné výstavě v holešovickém Vnitroblocku. Kdo si stáhne na mobil nebo tablet speciální aplikaci, uvidí vystavené obrázky v pohybu.

„Jde o rozšířenou realitu, která sice již několik let existuje, ale není příliš využívaná k umění. Já jsem ji objevila díky kamarádům z Brooklynu, kde se už takové výstavy uskutečnily. Tak jsem si řekla, že to zkusím i u nás,“ vysvětluje Eliška Podzimková.

Výstava potrvá ve Vnitroblocku v Holešovicích do 31. prosince.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

chariton.jpg

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.