Na Jižní spojku by se přes noc mohly vrátit kamóny
Na Jižní spojku by se mohly vrátit kamiony, ale pouze v nočních hodinách mezi dvaadvacátou a šestou hodinou. Ulevilo by se tak obyvatelům Spořilova, které trápí právě nadměrný hluk nákladní dopravy.
Podle náměstka primátora Karla Březiny se ukázalo jako nejvýhodnější řešení zavedení nočního provozu v jednom směru: "Kamióny by jezdily až ke Strakonické a po Strakonické směrem ven z Prahy na Pražský okruh. Tím bychom v nočních hodinách, kdy je velmi velké hlukové zatížení Spořilova, obyvatelům Spořilova vyšli vstříc. Samozřejmě toto rozhodnutí, poté co ho včera podpořila Praha 4, podléhá schválení Radě hlavního města Prahy, kam to předložím na zasedání 16. srpna."
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Nádrž před Lincolnovým památníkem ve Washingtonu má modré dno. Trump mluví o osobním vítězství
-
Eskalace na Blízkém východě. Írán raketami zaútočil na Izrael, kvůli jeho pokračujícím útokům na Libanon
-
Dělíme se na lidi lokální a na ty, kteří jsou otevření Evropské unii i pomoci Ukrajině, míní Horáček
-
Deficit rozpočtu na rok 2027 bude větší než letos, nepřevýší ale tři procenta HDP, řekla Schillerová