Na Nuselský most v Praze se vrátil normální provoz
Na Nuselský most v Praze se po dvou měsících vrátil normální provoz. Město nechalo opravit poškozené spáry. Kvůli jejich špatnému stavu loni v prosinci natekla do metra voda z tajícího sněhu. Rekonstrukce omezila dopravu v obou směrech.
Doprava je už bez komplikací. Policie odstranila výstražné kužely a auta bez problémů proudí směrem do centra a zpět, vždy ve třech pruzích.
Řidiči asi netuší, že si volný průjezd po mostě možná užijí jen jeden rok. Pokud dostane TSK od města peníze, chce se v roce 2012 pustit do oprav vozovky včetně vodorovné izolace, což s sebou logicky přinese další omezení.
V delším horizontu se počítá s generální rekonstrukcí opěr a pláště. Tyto opravy je naštěstí možné provádět za provozu, na který nebudou mít vliv.
Mostu je už podle TSK třicet let a čím více se bude generálka odkládat, tím bude dražší a komplikovanější.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Právník: Ne každá země má v čele velkopodnikatele. Naše legislativa ke střetu zájmů je proto konkrétnější
-
Nejsou potřeba, odmítl Nacher po sérii otázek pojistky proti náhlým změnám nového zákona o ČRo a ČT
-
Odškodné po očkování? Prymula: Rozsudek umožňuje spravedlivé posouzení případů, kde došlo k újmě
-
Vládní poslanci předložili změnu lex Babiš. Ruší plošný zákaz dotací pro firmy člena vlády