Na Západ budeme cestovat bez výjezdní doložky!

16. listopad 1989

Už 14. listopadu věnovaly přední světové tiskové agentury velkou pozornost prohlášení předsedy vlády ČSSR Ladislava Adamce. Ve Federálním shromáždění uvedl, že českoslovenští občané nebudou napříště při cestách do nesocialistických zemí a Jugoslávie potřebovat výjezdní doložky. Reuter citoval prezidenta USA George Bushe, který záměr naší vlády označil za „povzbuzující krok“.

Výjezdní doložku mají příští rok nahradit statistické listy, jejichž vyřízení bude podle vládního mluvčího podstatně snadnější. Zároveň vláda zatrhla krátkodobé nákupní výlety občanů spřátelených zemí.

autoři: ČTK , Rudé právo
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...