O obnově Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí by mohli znovu rozhodovat zastupitelé
17. červenec 2019 08:35
Pražské zastupitelstvo by mohlo znovu jednat o obnově Mariánského sloupu. Zastupitel Jan Wolf ze Spojených sil pro Prahu chce získat podporu pro nové hlasování.
K novému hlasování by se zastupitelé mohli dostat v září nebo říjnu. V červnu přitom stavbu odmítli. Podle Wolfa kvůli tomu, že na noční části projednávání chyběli zástupci ANO a ODS.
V nové hlasování věří i autor kopie barokní památky sochař Petr Váňa. „Snažím se přesvědčit zastupitele. Máme petici, která má v současné době už 20 000 podpisů, která stále nebyla projednána. Byli bychom rádi, kdyby byla projednána,“ říká sochař Váňa.
Petice s tisícovkami podpisů předkládají taky odpůrci výstavby sloupu. Považují ho za symbol habsburské nadvlády a násilné rekatolizace.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Dušek nesouhlasí s Havlovou. ‚Doplnění radních knihovny bylo legálně správně,‘ odmítá kritiku
-
Kongresman: Šampionát v době Trumpa je tragédie. Nemůžu Čechům zaručit, že nebudou terčem ICE
-
‚Používají je ministři i soudci.‘ O Dozimetru svědčí muž, který obžalovaným zařizoval šifrované telefony
-
25 mužů v Praze brutálně napadlo pět fanoušků jiného klubu. ‚Je zázrak, že přežili,‘ říká mluvčí