Pár fíglů, jak vyzrát na nebezpečí internetu

11. únor 2014

Na návštěvu Klubu Rádia Junior přišel Jirka Palyza z Národního centra bezpečnějšího internetu, protože 11. únor byl vyhlášen jako Den bezpečnějšího internetu.

Jak často pracujete s internetem? Co všechno vás na netu zajímá? A víte, nač si na internetu dávat pozor?

Nejrůznější nástrahy a nebezpečí internetu jsme odhalili i s dalším hostem – desetiletou Terezkou, která už dobře zná zásady bezpečného internetu.

Jirka Palyza nám taky poradil, jak „vyfotit“ nebezpečnou stránku na internetu a poslat ji na Horkou linku, kde závadný obsah posuzují odborníci.

A přidáváme ještě jeden fígl z knížky Lenky Eckertové Hustej internet:

Bavíš se na internetu s někým, kdo prohlašuje, že mu je 11 let a jmenuje se třeba Bára? Chceš se přesvědčit, že to tak je? Tak ať ti co nejrychleji pošle svou fotku, na které bude držet lísteček s tvým jménem a datem. Anebo se může s takovým lístečkem ukázat na webkameře. A hned budeš mít jistotu, že místo jedenáctileté Báry se s Tebou nebaví dospělý muž.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.