Po dvou letech se opět koná veletrh Svět knihy. Návštěvníkům nabízí nákup knih ve slevách, objevování nových titulů i doprovodný program
Besedy o knihách, desítky stánků a tisíce návštěvníků. I takový byl úvodní den letošního ročníku veletrhu Svět knihy, který mohou po dvou letech lidé opět navštívit na pražském Výstavišti. Co program nabídne v dalších dnech?
Po dvouleté pauze způsobené koronavirem se na holešovické Výstaviště vrátil veletrh Svět knihy. Na jeho předchozí ročníky chodilo až 50 tisíc lidí. A i když v to pořadatelé letos ani nedoufali, do Průmyslového paláce dorazilo skoro pět tisíc návštěvníků jen během čtvrtečního úvodního dopoledne.
Nákup knih ve slevách a objevování nových titulů byly mezi lidmi nejčastějšími důvody návštěvy. Láká je také bohatý program. Jak napovídá motto letošního ročníku – Můj domov je v jazyce – program nabídne mimo jiné setkání s řadou zahraničních autorů. Lidé se mohou zúčastnit třeba diskuze s běloruskými básníky moderované Jáchymem Topolem nebo besedy s autory z Francie, která je letos čestným hostem akce.
„Pokračuje taková série o Milanu Kunderovi, kterou připravili Francouzi. V sobotu dopoledne bude připraven veliký rozhovor s Laurentem Binetem a zároveň představí svůj nový román Civilizace,“ popisuje francouzskou část programu zástupkyně pořadatelů Jana Chalupová a dodává, že se lidé mohou těšit i na akce, které s knihami až tak nesouvisí.
„V sobotu večer je specialita – open air Gauč ve Stromovce – bude to polská punková skupina Hańba!“ Stejně jako každý rok je Svět knihy připravený i na děti. Pro ty jsou přichystané desítky programů až do neděle, kdy veletrh končí.
Související
-
Kavárna POTMĚ zavítala na Výstaviště. Za nevšedním zážitkem tam můžete vyrazit do konce září
Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, opět otevřela Kavárnu POTMĚ. Kromě autentického zážitku nabízí i pestrý doprovodný program.
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.