Přijďte na dvě deci na Jiřího z Poděbrad. Vinohradské vinobraní se blíží

30. srpen 2021

I letos budete moci zajít na sklenku vína do centra Prahy. V tradičním termínu se koná už 25. ročník Vinohradského vinobraní.

Na oslavě vína inspirované obdobím rakousko-uherské monarchie můžete ochutnat vína ze zemí, které kdysi Rakousko-Uhersko tvořily, různé pokrmy producentů z Česka, ale i dalších evropských zemí. 

Těšit se můžete na burčák, kvalitní bílá, červená a růžová vína z Čech, Moravy. Letos se představí i zahraniční vína. Nezapomíná se ani na rodiny s dětmi a je připravený doprovodný program.

K vínu se hodí sýry či klobásky. Ochutnat můžete i slovenské speciality na stánku tradičních slovenských specialit.

Vinohradské vinobraní

kdy: pátek 10. a sobota 11. září
kde: náměstí Jiřího z Poděbrad
více podrobností

Pokud se chcete přihlásit jako producent, pořadatelé vyzývají producenty tuzemských vín a občerstvení, ale také vín a pokrmů nástupnických států z Rakouska, Slovenska, Maďarska, Itálie, Bosny a Hercegoviny, Slovinska, Chorvatska, Rumunska, Srbska, Ukrajiny a Polska. Stačí vyplnit online přihlášku.

autor: djo
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?