Přijďte na dvě deci na Jiřího z Poděbrad. Vinohradské vinobraní se blíží

30. srpen 2021

I letos budete moci zajít na sklenku vína do centra Prahy. V tradičním termínu se koná už 25. ročník Vinohradského vinobraní.

Na oslavě vína inspirované obdobím rakousko-uherské monarchie můžete ochutnat vína ze zemí, které kdysi Rakousko-Uhersko tvořily, různé pokrmy producentů z Česka, ale i dalších evropských zemí. 

Těšit se můžete na burčák, kvalitní bílá, červená a růžová vína z Čech, Moravy. Letos se představí i zahraniční vína. Nezapomíná se ani na rodiny s dětmi a je připravený doprovodný program.

K vínu se hodí sýry či klobásky. Ochutnat můžete i slovenské speciality na stánku tradičních slovenských specialit.

Vinohradské vinobraní

kdy: pátek 10. a sobota 11. září
kde: náměstí Jiřího z Poděbrad
více podrobností

Pokud se chcete přihlásit jako producent, pořadatelé vyzývají producenty tuzemských vín a občerstvení, ale také vín a pokrmů nástupnických států z Rakouska, Slovenska, Maďarska, Itálie, Bosny a Hercegoviny, Slovinska, Chorvatska, Rumunska, Srbska, Ukrajiny a Polska. Stačí vyplnit online přihlášku.

autor: djo
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.