Seriál Bridgertonovi z produkce Netflixu získal rekordní počet diváků po celém světě, chystá se druhá série

8. březen 2021

Americká spisovatelka Julia Quinnová je autorkou romantických příběhů o londýnské smetánce 19. století. Její knihy sice vyšly před více než 20 lety, stále větší oblibu si ale získávají až nyní. Může za to seriál, který byl podle nich natočen – Bridgertonovi.

Je začátek 19. století a nejstarší dcera z jedné vážené londýnské rodiny si pro sebe musí najít vhodného ženicha. Zní vám to povědomě? Třeba jako děj románu britské spisovatelky Jane Austenové? Ve skutečnosti jde o seriál, který letos získal rekordní počet diváků po celém světě.

Netflix uvedl Bridgertonovi o Vánocích. Za první měsíc ho vidělo více než 80 milionů diváků, a stal se tak nejsledovanějším seriálem na Netflixu. Chystá se jeho pokračování – fanoušci by se další série měli dočkat na začátku příštího roku.

Nadšení mezi diváky vzbudil také seriálový soundtrack, ve kterém můžete slyšet skladby od Taylor Swift nebo Billie Eilish, ovšem převedené do klasické hudby.

autoři: Jan Dlouhý , ech
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.