Sparta bude bránit postup v Krasnodaru. O osmifinále EL bojuje znovu po 3 letech

25. únor 2016

Poslední český zástupce v Evropské lize touží po účasti v osmifinále. A fotbalistům Sparty k tomu stačí „maličkost“ – neprohrát odvetu na hřišti Krasnodaru. Před týdnem totiž doma porazili ruský tým 1:0.

„Když jsme to s nimi v prvním zápase rozehráli takhle dobře, určitě bychom chtěli pomýšlet na postup. Ale určitě nás tam nečeká nic jednoduchého, máme před sebou ještě hodně práce,“ ví sparťan Martin Frýdek.

Se svými spoluhráči se večer pokusí odolat ruskému týmu, který doma v tomto ročníku Evropské ligy všechno vyhrál, před týdnem v Praze ale prakticky nic ze své kvality neukázal.

Pro Spartu to je po třech letech znovu šance dostat se mezi posledních 16 týmů soutěže. Tehdy ale jela na stadion favorizované Chelsea v mnohem těžší pozici.

„Když jsem letěl na Chelsea, byl jsem z toho vykulený. Velký stadion a všechno, navíc jeden z prvních zápasů. Byl jsem z toho hodně nervózní,“ vzpomíná Ladislav Krejčí. Právě on ale od té doby nasbíral hodně zkušeností a z utkání v Krasnodaru se mu teď nohy klepat nebudou.

Spartu může povzbuzovat i to, že v této sezoně Evropské ligy ji ještě nikdo neporazil. „To není věc, kterou bych si nějak uvědomoval. Každý zápas je nový, úplně jiný, a musíme se na něj připravit,“ nestará se o statistiky trenér Sparty Zdeněk Ščasný.

Jednu přece jen rád dodržel – aby pražský tým dal jako v minulých venkovních zápasech nejméně jeden gól.

Utkání začne v Krasnodaru v sedm hodin večer českého času.

autoři: mva , vman
Spustit audio