Studenti si ve škole budou hrát. Smíchovské gymnázium otevírá alternativní třídu

5. leden 2017
Zprávy

České školy pomalu mění přístup k výuce. Jednou takovou je smíchovské Gymnázium Na Zatlance. To teď nabízí budoucím studentům program, který má rozvíjet jejich osobnost a zároveň jim předat potřebné znalosti a dovednosti.

Škola alternativní třídu otevře příští školní rok. Někteří učitelé ale zkouší neobvyklou metodu už dnes. „Máme hodinu, která je zaměřená na téma já. Studenti přicházejí a každý si napíše na papír významnou osobnost, která ho v životě inspirovala, a ostatní spolužáci mu říkají, proč si myslí, že si tu osobnost vybral,“ vysvětluje koordinátor projektu Lukáš Šlehofer.

Studenty nový přístup k výuce baví: „Líbí se mi, že o sobě můžu zjistit něco nového,“ říká jedna ze studentek. Vyvolává v nich prý zájem o okolní svět.

Biflování dat tu studenty alternativní třídy asi nečeká, učit se budou v blocích. Třeba blok přírodní vědy propojí biologii, chemii, fyziku a fyzickou geografii. To, co se ve škole naučí, si pak budou moci vyzkoušet i prakticky například na netradičních expedicích.

Také přijímací zkoušky se budou lišit o těch klasických, navíc přibude osobní pohovor: "K němu studenti budou předkládat své osobní portfolio, které je má představit," říká ředitelka školy Jitka Kmentová. Na konci ledna gymnázium pořádá dny otevřených dveří.

autor: Lída Křesťanová
Spustit audio