V Podolí se narodila čtyřčata, dva kluci a dvě holky
Čtyřčata přišla na svět dnes ráno v pražském Ústavu pro péči o matku a dítě. Dva kluci a dvě holčičky vážící od 1,31 do 1,46 kilogramu, se narodili císařským řezem v 31. týdnu těhotenství. Miminka přicházela na svět minutu po sobě. První se sedm minut po osmé hodině narodil Zdeněk, poté Annemarie, Martin a jako poslední Denisa. Lékaři děti umístili do inkubátorů na oddělení intenzivní péče.
Rodiče čtyřčat Denisa a Zdeněk Janušovi bydlí v Dudíně na Jihlavsku. Doma na své novopečené sourozence čeká ještě starší sestřička, která se na ně dnes dopoledne byla v porodnici podívat. Rodině bude kromě vyplacení 67.600 korun porodného přidělena ještě jednorázová částka 100.000 korun. Pravděpodobnost čtyřnásobného přírůstku do rodiny je podle odborníků velmi nízká, zhruba 1:500.000. Poslední čtyřčata se v Česku narodila loni v dubnu v Ostravě.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Trump slaví osmdesátiny jako nikdo před ním: Bojové zápasy, odložený summit G7 i protestní koncert
-
Modrý kodex? ODS je rozpolcená. Kupka se musí rozhodnout, na jaké je straně, myslí si Dolejší
-
Amerikanista: Trump je egomaniak. Kdyby mohl, tak nechá svůj portrét vysekat do Mount Rushmore
-
V Chorvatsku se srazily dvě lodě. Nehodu nepřežili tři Češi, jeden člověk se pohřešuje