Veletrh kreativity v Holešovicích podpoří tvořivost a potěší staré i nemocné

1. prosinec 2012

Tvořivost, paměť nebo fantazii mohou procvičit děti ale i dospělí na 2. veletrhu pro volný čas Kreativita - Hobby. Až do neděle si zájemci mohou na výstavišti v Holešovicích například vyrábět korálkové ozdoby, malovat pískem, stavět z ekologických materiálů nebo podle svých představ namalovat hrnek. Jak také zjistila redaktorka Evelyna Kulíšková, návštěvníky o víkendu čeká na 60 workshopů a celkem 110 vystavovatelských stánků.

"Stačí to namočit, vyndat, nechte to trošičku okapat, roztáhněte to, abyste to očko měla co největší a po větru táhnout. Opiště kruh…No paráda. Jaký máte pocit z první bubliny?"

Tak třeba i to si můžete pod vedením „bublinmistra" Matěje Kodeše o víkendu vyzkoušet na výstavišti v Holešovicích. Tam se totiž až do neděle koná už 2. ročník veletrhu pro volný čas Kreativita - Hobby. Co například na něm více než stovka vystavovatelů představí, řekla pořadatelka Kamila Anýžová.

„České látky, nakoupí tady galanterii, knoflíky, stuhy, korálky, různé polymerové hmoty. Vše na scrapbooking. Naučí se tady malovat na trička. Koupí tady různé razničky, kreativní nůžky. Je toho opravdu hrozně moc, šicí stroje jsou tady v nabídce."

„Každá máte tady tu barevnou složku, kterou jste si zvolila…" Jak právě slyšíte, jeden z workshopů vás naučí například vytvářet vlastní šperky. „Tak, ve chvíli, kdy ten kámen položíme na tu hmotu, tak ho jen velmi lehce zatlačíme…"

Kromě toho se mezi stánky objeví i dvě novinky.

„Firma z Francie přišla s takovou novou barvou, kterou děti mohou nanášet pomocí prstů a vytváří 3D obrázky. A zároveň ještě přináší novinku v malování šperků. Barva, která na vodě vytváří obrazce. Také hrozně zajímavý produkt," dodala Kamila Anýžová s tím, že také letos se pořadatelé rozhodli část z výtěžku i výrobků z veletrhu věnovat na charitu.

„Dárkiáda. Lidé si vyrábí přáníčka a je to pro seniory, které jsme vybrali, vytipovali z domovů důchodců po celé České republice a zároveň vyrábíme ozdoby na stromečky dětí. Ty potom půjdou do dětských domovů a na dětská oddělení na onkologiích. Do toho se mohou zapojit návštěvníci. Mohli vyrábět už dávno dopředu, od září už vyrábíme, ale přímo tady na místě se můžou zapojit taky u Potvory fintivé, získají za to zároveň i razítečko a jsou zařazeni o slosování. A losuje se tady potom o ceny."

Veletrh Kreativita - Hobby, na kterém organizátoři počítají až se 14 tisícovou účastí, bude otevřen na holešovickém výstavišti po celý víkend, vždy mezi 10 a 18 hodinou. V neděli do 17 hodin.

autor: eku
Spustit audio