Galerie Pragovka ve Vysočanech spouští letní kino. Sezonu zahájí filmem Kouř

14. červen 2021

Pragovka Gallery, kterou najdete v městské části Praha 9, představila program na léto. I letos chystá filmové projekce, otevřené ateliéry nebo tradiční akci Art Bazaar. Letní sezonu pak uzavře dernisáž výstavy Ko-laborace.

Pragovka plánuje zahájit letní sezonu ve čtvrtek 17. června. Na programu budou otevřené ateliéry části umělců, komentovaná prohlídka výstavy Ko-laborace s kurátorem Petrem Vaňousem a také první projekce letního kina – filmu Kouř Tomáše Vorla.

Pro filmové fanoušky letos přichystala Pragovka 12 projekcí. Zavítat mohou na oceňované snímky z běžné distribuce i výběr filmů ze studia FAMU. Na programu je tak třeba Vesmírná Odysea nebo Léto v Kreutzbergu. 5. srpna se bude promítat film na přání – diváci budou hlasováním vybírat z filmů Sex ve městě, Casablanca a Limonádový Joe aneb Koňská opera.

V průběhu léta nabídne Pragovka i zvukově-vizuální intervenci Orchestru BERG. Mladé těleso hraje současnou hudbu, kterou kombinuje s baletem, pantomimou či výtvarným uměním. 8. srpna pak bude pořádat tradiční akci Art Bazaar, která nabídne možnost zakoupení uměleckých děl rezidentů Pragovky v hodnotě do 3 tisíc korun. 26. srpna zakončí letní sezonu dernisáž výstavy Ko-laborace.

autor: ech | zdroj: Pragovka Gallery
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.