Hit týdne 23. 10. 2022

23. říjen 2022

Hit týdne, novinky a největší hity. Felix Jaehn & Ray Dalton, Miro Žbirka, Ed Sheeran a další.

Felix Jaehn a Ray Dalton počtvrté No.1 na Rádiu DAB Praha!

Brilantní zpěv s vynikající atmosférou a až hmatatelnou energií, to je singl Call It Love. Hamburský producent Felix Jaehn a zpěvák ze Seattlu Ray Dalton jsou už 4 týdny naším No.1! Ještě jednou můžou bodovat a už teď je jasné, že v roční hitparádě budou atakovat nejvyšší místa.

Druhý ve 43. vydání Hitu týdne skončil opět Miro Žbirka, který by minulý pátek oslavil sedmdesátku, oslavili ji alespoň současné české a slovenské hvězdy jeho slavnými písněmi v pražském O2 universum. Song Náhodou z alba Posledné veci je u nás stříbrný.

Na třetí místo se vrátil vynikající Skot Lewis Capaldi, který ale povinně po šesti týdnech končí s aktuální „rozchodovou“ novinkou Forget Me. O místo si pohoršil Ed Sheeran, song Celestial k novým Pokémonům Violet a Scarlet pro konzole Nintendo je tedy No.4. Na páté místo se probojoval Ir Dermot Kennedy s novinkou Kiss Me, ale žádné další umístění už nepřidá, také tu byl šestkrát a povinně končí.

Do chartu se dostaly dvě novinky, na devátém místě začínají Sam Smith a Kim Petras, hit Unholy je úřadující britskou už čtyřnásobnou jedničkou. Na 10. místo pak vstoupili američtí The Killers, ti byli hvězdami na Colours Of Ostrava, teď se jim daří s novinkou Boy, ve které si vypůjčili kousek od dvojice Erasure.

V nasazených jsou tentokrát například noví Imagine Dragons s klipem točeným v Praze, nová a moc příjemná Taylor Swift, v Hitu týdne veleúspěšný Joel Corry s novinkou, kterou nazpíval Tom Grennan, ale třeba taky noví Clean Bandit nebo song k fotbalovém šampionátu v Kataru.

Poslechněte si 43. vydání Hitu týdne tohoto roku. O pořadí všech songů rozhodujete vy, svými hlasy. Hlasování běží jako vždy až do pátku do 12:00, do té doby můžete rozhodnout o těch nejlepších hitech na Rádiu DAB Praha. Premiéra Hitu týdne je pak na programu vždy v neděli od 19:00, v repríze si pořad poslechnete v pondělí od 22:00 hodin nebo kdykoliv u nás na webu.

autor: Petr Jungmann
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.