Hit týdne 25. 2. 2024

25. únor 2024

Hit týdne, novinky a největší hity. Ella Henderson feat. Rudimental, Dua Lipa, Mark Voss feat. Karol Duchoň, Benson Boone a další.

Novým hitem Rádia Praha je Alibi!

Britské hvězdy Ella Henderson a drum’n’bassoví Rudimental si pohráli se songem, který u nás nejvíc proslavil Coolio s hudbou k filmu Nebezpečné myšlenky, a vyhráli 8. vydání Hitu týdne. I Coolio si hudební téma ke Gangsta’s Paradise vypůjčil, song z roku 1976 se původně jmenoval Pastime Paradise a nazpíval ho Stevie Wonder. Teď je to Alibi a stává se jedničkou na Rádiu Praha!

Na druhém a třetím místě skončily nové přírůstky – novinkou týdne se stala Dua Lipa a song, který ve světové premiéře předvedla na předávání cen Grammy, jmenuje se Training Day.

A třetí je další novinka vybudovaná na „prastarých“ základech. V roce 1978 nazpívali písničku Stumblin‘ In hvězdy Suzi Quatro a zpěvák Smokie Chris Norman. Nové generaci posluchačů ji v roce 2022 představili tvůrci kontroverzního dramatického seriálu společnosti Netflix o masovém vrahovi Jeffrey Dahmerovi, kteří ji použili v jedné z epizod. S její taneční podobou nyní boduje v hitparádách australský producent CYRIL.

Novinky a nasazené

V nasazených jsou opět pozoruhodné a vysoce aktuální tracky od Jamese Arthura, Lost Frequencies s Bastille, od české skupiny Chinaski nebo pokračování spolupráce Calvin Harris – Rag’N’Bone Man.

Poslechněte si 8. vydání Hitu týdne roku 2024. O pořadí všech songů rozhodujete vy, svými hlasy. Hlasování běží jako vždy až do pátku do 12:00, do té doby můžete rozhodnout o těch nejlepších hitech na Rádiu Praha. Premiéra Hitu týdne je pak na programu vždy v neděli od 19:00, v repríze si pořad poslechnete v pondělí od 22:00 hodin nebo kdykoliv u nás na webu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.