Hit týdne 3. 12. 2023

3. prosinec 2023

Hit týdne, novinky a největší hity. Billie Gillies a Hannah Boleyn, Martina Pártlová, Dua Lipa, November 2nd a další.

Billie Gillies a Hannah Boleyn v čele Hitu týdne!

Z nuly rovnou na vrchol vylétli irský DJ a producent Billie Gillies s vycházející hvězdou z Londýna, zpěvačkou s nádherným hlasem Hannah Boleyn. Singl DNA (Loving You) patří mezi největší taneční hity těchto týdnů, na Rádiu Praha je tedy No.1!

Před týdnem rekordní Martina Pártlová vedení ztratila a vynikající Modlitba pro duši je až druhá. Pro další bronzovou medaili se pak z pátého místa vrátila Dua Lipa, dunivý hit Houdini je znovu na stupních vítězů.

S chartem se ze čtvrtého místa loučí dvojnásobní šampióni – band November 2nd po šesti týdnech povinně končí.

Pátá je zpěvačka a držitelka titulu Objev roku z letošních Slavíků – Tereza Balonová. Titulní hit nového alba Lampiony má i parádní videoklip, o který se postarala umělá inteligence, a vypadá jako dílo Vincenta van Gogha.

Novinky a nasazené

Nejlepší novinka je šestá, Beth Gitto a její Gossip se vrátili ve velkém stylu, novinka Crazy Again zní prostě skvěle.

A poslední novinkou 49. kola jsou The Rolling Stones, album Hackney Diamonds stále patří mezi top alba planety, najdete na něm i singl Mess It Up. Nikoliv ve verzi, kterou znáte z naší hitparády, song nestarší rockové kapely světa totiž bravurně zamíchal drážďanský Purple Disco Machine.

V nasazených jsou tentokrát například Calvin Harris a Eliaza Rose, Taylor Swift, noví Mitrai s letní Summer Love, legendy The Beatles nebo vynikající Američanka H.E.R. s fantastickou verzí letošního singlu rockových Foo Fighters.

Poslechněte si 49. vydání Hitu týdne roku 2023. O pořadí všech songů rozhodujete vy, svými hlasy. Hlasování běží jako vždy až do pátku do 12:00, do té doby můžete rozhodnout o těch nejlepších hitech na Rádiu Praha. Premiéra Hitu týdne je pak na programu vždy v neděli od 19:00, v repríze si pořad poslechnete v pondělí od 22:00 hodin nebo kdykoliv u nás na webu.

autor: Petr Jungmann
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.