Kam s oblečením, které už nenosíte? Do veřejné šatní skříně

6. září 2017

Máte doma oblečení, které nenosíte, a přitom by mohlo ještě někomu sloužit? Pošlete ho dál prostřednictvím veřejných šatních skříní. Projekt funguje na několika místech v Praze a stojí za ním skupina Architekti bez hranic. Inspirovala je rozhlasová reportáž z Íránu, kde existují tzv. zdi laskavosti. Na ně lidé zavěšují oblečení, které tak dávají k dispozici někomu v nouzi.

Co nepotřebujete, nechte zde, co potřebujete, to si vezměte. Jednoduché pravidlo veřejných šatních skříní. "Určitě by bylo dobré tam nosit věci nepoškozené, které můžou ještě někomu sloužit. Mně osobně nevadí, pokud lidé do skříně dávají i jiné věci než oblečení. Třeba hračky nebo knihy," říká Vojtěch Sigmund, člen Architektů bez hranic. Víc se můžete dozvědět v naší reportáži nebo na facebookovém profilu veřejných šatních skříní.

Veřejná šatní skříň
autor:
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.