Kriminalista Jan Rybár: Policie v České republice přijme denně v průměru 20 až 30 oznámení o ztraceném dítěti

Hostem pořadu K věci byl vedoucí odboru pátrání Úřadu služby kriminální policie Policejního prezidia České republiky Jan Rybár.

Moderátorka Štěpánka Duchková se ho ptala, co obnáší tzv. Pomněnkový den, kolik je v České republice pohřešovaných dětí a jaká je u nás situace ve srovnání se zbytkem Evropy.

„V současné době pohřešujeme v České republice přibližně asi 200 dětí. To číslo se pohybuje, jsou to statistické údaje. Tady musíme vycházet z toho, že my používáme statistické údaje, které jsou v pátracím systému, ale policie jako taková v České republice přijme v průměru 20 až 30 oznámení o ztraceném dítěti denně,“ řek v rozhovoru Jan Rybár.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.