Metro Farm v Holešovicích zve zájemce o chov užitkových zvířat na propůjčený pozemek

31. říjen 2019

Jen několik minut chůze od stanice metra Nádraží Holešovice se nachází územní proluka, kde bude developerská firma za několik let stavět. A právě tento čas na rozsáhlém pozemku získali členové spolku Metro Farm.

Jejich cílem je, kromě komunitního zahradničení, vytvořit i komunitní chov domácích zvířat. Zatím se na pozemku o tisíci metrech čtverečních prohání několik slepic.

„V tuto chvíli máme ještě čtyři včelstva, ale na jaře plánujeme rozšířit zvířecí druhy o ovce, kozy, třeba i prasátka nebo nějakou další drůbež. Právě teď je vhodná doba pro lidi, kteří by se chtěli zapojit do nějakého chovu zvířat,“ říká Štěpán Říha, zakladatel Metro Farm.

Přijít mohou i zájemci o zahradničení, zrýt si vlastní pozemek a pohnojit kompostem z jízdárny z Císařského ostrova.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...