Proč musíme platit rozhlasové poplatky a co z toho máme?

11. srpen 2014

Proč jsou rozhlasové poplatky ze zákona povinné a musí je platit každý? A co nám za ně pak rozhlas nabízí? Ve Třináctce Plus na otázky odpovídal náměstek generálního ředitele Českého rozhlasu Michal Koliandr.

Domácnosti a samostatně žijící jednotlivci mají povinnost platit rozhlasový poplatek 45 Kč měsíčně. Pokud máte v domácnosti více přijímačů, platíte jen jeden poplatek.

"Přihlásit k placení se můžete na kterékoliv pobočce pošty nebo i na rozhlasovém webu. Někdo hradí poplatky měsíčně prostřednictvím služby SIPO, jiný bankovním převodem z účtu. Lze zaplatit až na rok dopředu," říká Michal Koliandr.

V současnosti Český rozhlas oslovuje odběratele elektřiny, kteří jsou zároveň plátci televizního poplatku a doposud nefigurují v evidenci rozhlasových poplatníků. Pokud neplatíte na jiné adrese nebo pokud nejste od placení poplatku osvobozeni, přihlaste se na webu rozhlasovepoplatky.cz.

V čem je Český rozhlas nezastupitelný? Poslechněte si v rozhovoru.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.