Znamení: Blíženec (1983)
Životní motto: Snažím se nezklamat sama sebe.
Co dělám v rozhlase: V březnu 2007 jsem nastoupila do zpravodajské směny – externě. Zpracovávám aktuální informace o domácích událostech od regionálních zpravodajů a stříhám publicistické pořady do zpravodajských relací Českého rozhlasu Radiožurnálu.
Před rozhlasem:Studium a cestování
Co mě baví: Cestování, fotografování, setkávání se s přáteli a rodinou, prohlídky zámků a hradů, výstavy, filmy, turistika – bohužel, ani na jedno nemám teď příliš času.
Co mě nejvíc dostane: Kytice sušených levandulí, francouzská a italská kuchyně (jídlo :-), pokora a dobrosrdečnost.
Z rozhlasové pavlače aneb Víte, co se o Vás říká? Žádné drby o mně se ke mně ještě nedonesly. Někdy je lepší to nevědět.
redakce: domácí redakce
Všechny články
-
Čeští vědci jako první na světě přišli s metodou, která přemění peří na hnojivo
Češi snědí každý rok miliony kuřat. Tuny peří, které z nich zbydou, ale téměř nemá využití. Výzkumníci z Ústavu chemických procesů vymysleli, že by mohlo prospět rostlinám.
-
Uhasí a ještě chrání. Nová hasební deka by při menších požárech mohla nahradit hasicí přístroj
Zapomenuté jídlo na sporáku nebo nedbalost při kouření. S jejich uhašením by nově mohla pomoci speciální hasební deka, na které se podíleli také vědci z Univerzity Karlovy.
-
Nikotin, těžké kovy, pesticidy. Vědci zkoumají, kolik mají děti v těle škodlivých látek
Všude kolem nás se vyskytují tisíce toxických chemických látek, které se nám můžou dostat do těla a poškodit naše zdraví.
-
V metru vyrostl neobvyklý skleník. Mnohostěn na Můstku testuje automatizovanou péči o rostliny
Vestibul pražské stanice Můstek nově obývá na třicet rostlin. Skleník neobvyklého tvaru tam vystavěli vědci se záměrem otestovat funkčnost jeho samoudržovacího systému.
-
Pacientů se záněty střev přibývá, zejména mezi mladými lidmi. Nadějí je biologická léčba
Bolesti břicha nebo časté průjmy. Až 70 tisíc lidí se podle odborníků v Česku potýká s nespecifickými záněty střev a jejich počet stále roste. Zejména pak u mladých lidí.
-
Na holubník v centru Prahy si ptáci teprve zvykají. Nabízí útočiště a pomáhá regulovat jejich počty
Některá města v Česku stále trápí přemnožení holubi. Začíná se proto objevovat nový trend stavění městských holubníků, kde mají ptáci pravidelný přísun potravy a vrací se.
-
Lesník na pásovém podvozku. Čeští vědci vyvíjejí stroj, který v lesích pomůže jako železný kůň
Ošetřování mladých stromků – to bude hlavní pracovní náplní nového robota, kterého vyvíjejí na České zemědělské univerzitě.
-
Není vidět ani cítit, ale doma ho možná máte. Nechte si radon zdarma změřit, vyzývá vědkyně
Není vidět, ani cítit, přesto je dobré o něm vědět. Radioaktivní plyn radon je všude kolem nás. Problém nastává, když se hromadí třeba v budovách, způsobit může i rakovinu.
-
Magazín Experiment: Jak přistát na heliportu dubajského mrakodrapu? A co jedí astronauté?
Co je letecká akrobacie a jak přistát na heliportu dubajského mrakodrapu? Proč řasy zachytávají oxid uhličitý ze vzduchu lépe než stromy a co jedí astronauté?
-
První pacienti dostali zubní implantáty se speciálním povrchem, umožní zubu zarůst a pevně držet
Titanové klouby, kosti nebo zuby z 3D tiskárny, i takové implantáty už lékaři v praxi využívají. Na ČVUTv Praze se zaměřili na hledání ideálního povrchu implantátu.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »