Tipy na víkend v Praze: čeká vás Signal Festival, výstava dýní nebo Festival otrlého diváka

14. říjen 2022

Už víte, kam vyrazíte o víkendu? Pokud se stále rozmýšlíte, máme pro vás několik tipů na zajímavé zážitky v Praze.

Signal Festival 2022

  • čtvrtek 13. října až neděle 16. října, různá místa

Čtěte také

Prahu rozsvítí už 10. Signal Festival. Celou jednu dekádu propojuje umění, městský prostor a moderní technologie. Letošní výroční program je nabitější než kdykoliv předtím. Největší galerijní zóna, živá vystoupení, přednášky, workshopy, nové lokace, nové spolupráce. Užijte si na vlastní kůži kulturu v kulisách města a navštivte připravené instalace.

Festival otrlého diváka – Podzimní sklizeň

  • pátek 14. a sobota 15. října, Praha 3

Celkem šest filmových projekcí čeká všechny otrlé diváky v kině Aero. Tradiční podzimní dostaveníčko bude zasvěcené filmům na kolečkových bruslích. Samozřejmostí je oblíbený živý dabing, tentokrát dokonce u poloviny filmů. Festival přináší jako vždy kolekci nejpůsobivějších, nejsměšnějších, nejzapadlejších i nejbizarnějších snímků, o kterých jste možná ani neměli tušení.

Výstava dýní v Botanické zahradě

  • pátek 14. až pondělí 31. října, Praha 7

Nejbarevnější část roku je tu a s ní i tradiční výstava dýní. V Botanické zahradě budou tentokrát dýňová aranžmá inspirována keltskou kulturou a svátkem Samhain, ze kterého vzešel Halloween. Těšit se můžete také na kreativní dílny pro děti, dýňové hrátky pro všechny generace i oslavu Halloweenu.

Palm Off Fest

  • pátek 14. až středa 26. října, Praha 8

V Divadle Pod Palmovkou proběhne mezinárodní setkání divadel střední Evropy. Letošní ročník má podtitul Chceme něco jinýho!, rámuje tak společné téma všech uváděných inscenací a zároveň i téma diskuze nad současným děním nejen v kultuře. Umělci přivezou inscenace z Německa, Slovinska, Ukrajiny nebo Slovenska, nebude samozřejmě chybět ani české představení. Součástí programu bude také výstava polské divadelní fotografie, diskuze s tvůrci a tematická diskuze na Studiu Palm Off.

Festival otevřených dílen

  • sobota 15. října, Praha 5

Přijďte si na Smíchovskou náplavku vyzkoušet řemesla od truhlařiny, přes mozaiku až ke kovařině, bastlení nebo opravu aut. Zapojíte svou kreativitu u malby, floristiky nebo knihařiny. Prezentovat se zde budou pražské dílny, iniciativy a kreativní prostory. Třeba vás něco chytne a vy si najdete nějakého nového koníčka na dlouhé zimní večery.

Recyklační víkend ONLINE

  • pátek 14. a sobota 15. října

Nabídněte svůj vysloužilý elektrospotřebič do sbírky Národního technického muzea. A nemusíte ho ani nikam nosit, tradiční akce se totiž koná online, stačí věc vyfotit a kurátorka předmět posoudí. Pokud by se do sbírek NTM nehodil, alespoň vám poradí, jak ho ekologicky zlikvidovat.

Další akce:

ČokoFest v Galerii Harfa, Deskohraní 2022, RYBOBRANÍ 2022 s Eskou Karlín, Oktoberfest na dvorku, Nuselské Blešky, Dýňování Praha 5, Podzimní Blešák FAMU, Cinema Open Day Bio Oko, Dětský prodejní festival mini, Moštování v NZM, Po stopách Ukradené vzducholodi


autor:
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.