Tipy na víkend v Praze: poznávejte japonskou kulturu, užijte si festival Zlobení nebo běžte na swap

21. červenec 2023

Už víte, kam vyrazíte o víkendu? Pokud se stále rozmýšlíte, máme pro vás několik tipů na zajímavé zážitky v Praze.

Festival Zlobení

  • do neděle 23. července, Praha 5

Nádvoří kláštera Gabriel Loci patří divadlu, hudbě, dílnám i hrám, zlobivým dětem i zlobivým dospělým vstup povolen. Open air festival vítá všechny, kteří chtějí na chvíli nemít vše pod kontrolou. Denní program je určen primárně pro rodiny s dětmi, večerní představení pak potěší dospělé.

Street food na Náplavce

  • sobota 22. července, 10:00–19:00, Praha 5

Nechce se vám v sobotu vařit? Vypravte se na Smíchovskou náplavku a o jídlo máte postaráno. Široká nabídka street food specialit, čerstvých ryb i tradičních pokrmů ze Srí Lanky nebo z Afriky. Zkrátka nepřijdou ani milovníci sladkého, připraveny budou třeba vafle, makronky nebo koblížky.

Tanabata

  • sobota 22. července, 11:00–17:00, Praha 6

V parku Hanspaulka se koná Tanabata, aneb festival hvězd, bambusů a splněných přání. Jeden z nejdůležitějších japonských svátků se vám představí díky pestrým vystoupením, workshopům i tradičnímu japonskému jídlu. Těšte se na bambusový háj, ukázku čajového obřadu, výstavu fotografií, kaligrafii, kimona i vějíře.

Red Bull Steep Street

  • sobota 22. července, Praha 7

Jedna z nejprudších ulic v Praze se promění na sjezd plný extrémních překážek. Tento unikátní závod přináší kombinaci downhillového sjezdu a street skateboardingu. Jezdci z celého světa se sejdou ve 14 hodin v Kostelní ulici, vstup je zdarma, ale organizátoři radí dorazit včas, ať si zajistíte místo s nejlepším výhledem.

Výstava Czech Nature Photo

  • od pátku 21. července do neděle 1. října, Praha 7

V Botanické zahradě hl. m. Prahy uvidíte ty nejlepší fotografie rostlinného světa z minulých ročníků prestižní soutěže Czech Nature Photo. Několik desítek snímků od zkušených českých a slovenských fotografů doplní také práce talentovaných juniorů. Výstavu najdete v nově vybudovaném výstavním sále v centrální části zahrady.

Swap na Střeláku

  • sobota 22. a neděle 23. července, Praha 1

Nahromadily se vám doma věci, které nevyužijete, ale někomu jinému by se hodit mohly? Je tu pro vás už tradiční swap, díky kterému dáte svým věcem druhou šanci a třeba si tu na oplátku vyberete něco, co chytne za srdce zase vás. Škála předmětů je pestrá, od oblečení přes sportovní náčiní, knihy, potřeby do domácnosti až po pokojovky. Akci doprovodí workshop, cvičení a možnost zabavit děti v koutku.

autor:
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.