Tipy na víkend v Praze: zajděte do kina na Jeden svět, na den otevřených dveří do ČHMÚ nebo na knižní festivaly

24. březen 2023

Už víte, kam vyrazíte o víkendu? Pokud se stále rozmýšlíte, máme pro vás několik tipů na zajímavé zážitky v Praze.

Festival Jeden svět

  • do čtvrtka 30. března, různá místa

Festival Jeden svět je jednou z neodmyslitelných součástí působení společnosti Člověk v tísni. Již 25. ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech zaplní více než deset pražských kin. Součástí je i debatní program a filmy ve virtuální realitě.

BookFest

  • sobota 25. března, 10:00–19:00, Praha 1

Kampus Hybernská bude v sobotu plný knih, bezmála čtyřicet malých českých nakladatelství představí svou tvorbu. Knihy, časopisy či odborné publikace ale nejsou to jediné, na co se těšit, připraven bude také doprovodný program, setkání s autory i dětský koutek.

KniŽižkov

  • sobota 25. března, 11:00–17:00, Praha 3

Knihami bude žít v sobotu i KC Vozovna na Žižkově, na festivalu malých nakladatelů KniŽižkov si můžete zalistovat beletrií i literaturou faktu, která hledá jiné cesty a nepluje s hlavním proudem. Poslechnete si přitom současné tvůrce při autorských čteních a debatách.

Den otevřených dveří v ČHMÚ

  • sobota 25. března, 9:00–14:00, různá místa

Český hydrometeorologický ústav pořádá v sobotu den otevřených dveří v Praze Libuši, dorazit můžete i na Centrální předpovědní pracoviště v Praze Komořanech a na další místa v republice. Dozvíte se zajímavosti o meteorologii, hydrologii a kvalitě ovzduší v Česku, seznámíte se s nejrůznějšími přístroji, které se zde používají, a pro děti jsou připraveny zábavné pokusy.

Struny dětem

  • pátek 24. až neděle 26. března, Praha 1

13. ročník festivalu pro zvídavé děti a hravé rodiče začíná už v pátek v divadle Minor. Posláním festivalu je přiblížit dětem umělecké prostředí takovou formou, aby jej přijaly za své. Užijte si s rodinou divadelní představení, koncerty, workshopy, výtvarné dílny i hravou zónu.

Velikonoční trhy

  • sobota 25. března až neděle 16. dubna

V sobotu začínají velikonoční trhy v centru Prahy, a to na Staroměstském i Václavském náměstí a na náměstí Republiky. Stánky nabídnou tradiční zboží jako malované kraslice, pomlázky, velikonoční dekorace, rukodělné výrobky i nejrůznější pochutiny.

Veletrhy FOR BIKES a FOR BEAUTY

  • pátek 24. až neděle 26. března, Praha 9

Výstaviště v Letňanech nabídne hned dva veletrhy, od pátku do neděle přivítá všechny milovníky cyklistiky FOR BIKES, v pátek a sobotu se přidá také veletrh krásy a zdraví FOR BEAUTY. U obou akcí se těšte na bohatý doprovodný program.

Matějská pouť 2023

  • do pondělí 10. dubna, Praha 7

Své brány otevřela největší pouť v České republice. Tradiční Matějská potrvá až do dubna, místo se nemění, za atrakcemi opět vyrazíte na holešovické Výstaviště. Čeká vás klasika v podobě strašidelného zámku, kolotočů, centrifugy, střelnice, záplavy cukrové vaty a perníkových srdcí.

Stínadelská tajemství

  • do 31. března

Čtěte také

Skautská nadace Jaroslava Foglara připravila novou rodinnou hru s názvem Stínadelská tajemství, která je tentokrát zasazena do uliček pražské Malé Strany. Objevte legendy starých Stínadel, hra je určena všem generacím. Stačí vám pouze papírová mapa s herní tajenkou a legendami, kterou je možné zdarma stáhnout na webových stránkách nebo ji můžete zakoupit ve Skautském institutu v Rybárně na Kampě a v Café Nezisk na Pohořelci.

autor:
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.