Tipy na víkend v Praze: zajděte na Dyzajn market, ochutnávejte perlivá vína nebo vietnamskou kuchyni

28. červenec 2023

Už víte, kam vyrazíte o víkendu? Pokud se stále rozmýšlíte, máme pro vás několik tipů na zajímavé zážitky v Praze.

Dyzajn market Prázdniny

  • sobota 29. a neděle 30. července, Praha 1

Na náměstí Václava Havla (Piazzettě Národního divadla) vás čeká další z tradičních výběrových trhů autorské tvorby. Dyzajn market pravidelně představuje lokální designéry a výrobce nejen z České republiky, ale také ze Slovenska, Maďarska, Rakouska, Německa a Ukrajiny. Jako vždy tu najdete originální módu, šperky, doplňky, dětské zboží, porcelán, papírenské zboží i delikatesy.

Letní perlení na Střeleckém ostrově

  • pátek 28. a sobota 29. července, Praha 1

Střelecký ostrov tentokrát ovládnou perlivá vína, přijďte degustovat šampaňské, prosecca, sekty, frizzante a další. Seznámíte se s různými styly perlivých vín a můžete porovnat kvalitu našich vín se světem. Součástí akce je živá hudba, dobré jídlo a soutěže na pódiu.

PIKI Prosecco piknik & Vietnam v parku

  • pátek 28. a sobota 29. července, Praha 2

Jak se dá spojit italské prosecco a vietnamská kuchyně? O tom se přesvědčíte na Vinohradech. Sady Svatopluka Čecha zvou na bublinky a vietnamské pokrmy, stačí si zabalit deku a vyrazit na piknik. Nebude chybět muzika a zábava pro děti.

Vietnam Náplavka Market

  • neděle 30. července, Praha 2

Milovníky vietnamské kuchyně pak potěší i nedělní trh na Rašínově nábřeží. Můžete si zde pochutnat na regionálních vietnamských jídlech, ale také nakoupit asijské potraviny a poznávat vietnamskou kulturu. Kromě gastronomie se tu setkáte i s umělci, řemeslníky, poslechnete si tradiční hudbu a dostanete tipy na cestování po Vietnamu.

Karlínský letní piknik festival

  • neděle 30. července, Praha 8

Grilované pokrmy, ústřice, čerstvé ovoce – to je jen zlomek z nabídky, na kterou se těšit na Karlínském náměstí. Letní piknik se neobejde bez osvěžujících drinků, českých i zahraničních vín, prosecca, piva nebo domácích limonád. K pohodové muzice se přidá i možnost využít služby tetovacího salonu.

Dětský den v DOXu

  • sobota 29. července, Praha 7

Několik výtvarných dílen rozmístěných po celém DOXu bude propojovat (ne)soutěž, ve které bude mít každý šanci zvítězit; vyhrát nad rozmanitými výtvarnými úkoly v nejrůznějších disciplínách. Odpočinout od čisté tvorby si pak s dětmi budete moci v 16 hodin u představení Jenovéfa divadelního studia Damúza.

Výstava Czech Nature Photo

  • do neděle 1. října, Praha 7

V Botanické zahradě hl. m. Prahy uvidíte ty nejlepší fotografie rostlinného světa z minulých ročníků prestižní soutěže Czech Nature Photo. Několik desítek snímků od zkušených českých a slovenských fotografů doplní také práce talentovaných juniorů. Výstavu najdete v nově vybudovaném výstavním sále v centrální části zahrady.

autor:
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.